Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zdrowie Psychiczne - jak o nie dbać

Miasto

Zdrowie Psychiczne - jak o nie dbać

Foto: SpeakUp

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone tematowi zdrowia psychicznego. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18:00 w Centrum Spotkań i Inicjatyw Społecznych Piekarnia44, który poprawadzi Anna Blok.

Anna Blok jest pedagogiem, certyfikowaną specjalistką psychoterapii uzależnień oraz certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.

Ukończyła 4 letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS pod kierownictwem dr A.Popiel i dr E.Pragłowskiej w Sopocie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisława Bizonia. Ukończyła 4 letnią Szkołę dla Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Gdańsku PFST. Swoje doświadczenie zawodowe uzyskała pracując w ośrodkach terapii uzależnień krótkoterminowych i długoterminowych. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku na stanowisku kierownika Poradni Terapii uzależnień i Oddziału Dziennego. Prowadzi prywatną praktykę, gdzie prowadzi terapię indywidualną oraz grupową. Prowadzi również warsztaty, szkolenia z rozwoju osobistego oraz zajęcia profilaktyczne.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, jako wykładowca w szkole psychoterapii.

Tematy poruszane pod czas spotkania:

  • dane na temat zdrowia psychicznego Polaków - odniesienie do badań
  • przyczyny problemów w obszarze zdrowia psychicznego (zmęczenie umysłowe, czynniki biologiczne, chroniczny stres, uzależnienia, samotność)
  • jakie objawy powinny nas niepokoić - kiedy powinniśmy zacząć szukać pomocy 
  • gdzie szukać pomocy, jakiego specjalistę wybrać (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta - różnice i role)
  • sposoby na chronienie zdrowia psychicznego

Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w szkoleniu (liczba miejsc ograniczona). Zapisy pod numerem telefonu 530-561-206. 

Pamiętajmy że dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak dbanie o zdrowie fizyczne!

Autor: SpeakUp
comments powered by Disqus