Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Mamy dofinansowanie do przebudowy ulicy Sienkiewicza

Miasto

Mamy dofinansowanie do przebudowy ulicy Sienkiewicza

Foto: BiK UM Świnoujście

Na początku kwietnia miasto ogłosi przetarg na przebudowę niemal 2 kilometrowej ulicy Sienkiewicza. Prezydent Janusz Żmurkiewicz i wojewoda Adam Rudawski właśnie podpisali umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą niemal 12,3 mln złotych.

To połowa szacowanych kosztów tej inwestycji (ponad 24,5 mln zł.).

Ulica Sienkiewicza to ważny ciąg komunikacyjny w Dzielnicy Nadmorskiej. Od północnej strony graniczy z zabudową mieszkaniowo-wypoczynkową, od południowej z leśno-parkową. Jej nawierzchnia jest już mocno wyeksploatowana; nierówna, brakuje chodników i drogi dla rowerzystów. W ubiegłym roku Miasto złożyło wniosek do RFRD o dofinansowanie w połowie przebudowy tej ulicy. 

– Mamy już ZRID, czyli zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej. Pozostaje tylko ogłosić przetarg i wyłonić dobrego, rzetelnego wykonawcę – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

Projekt modernizacji i rozbudowy przewiduje kompleksową przebudowę pasa drogowego (elementy infrastruktury drogowej, odwodnienie pasa drogowego, oświetlenie pasa drogowego), przebudowę podziemnych instalacji wodno – kanalizacyjnej i deszczowej, budowę chodników i drogi dla rowerów oraz zagospodarowanie terenu zielenią i elementami małej architektury.

Przewidywany czas realizacji inwestycji to 2 lata od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus