Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Otwarcie Muzeum Statków na Wodzie w Świnoujściu

Miasto

Otwarcie Muzeum Statków na Wodzie w Świnoujściu

Foto: BiK UM Świnoujście

W imieniu Muzeum Statków na Wodzie serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie, które odbędzie się 29 maja o godzinie 11.00 na terenie po byłej pływalni przy ulicy Żeromskiego. Muzeum zostanie oficjalne otwarte przez Panią Prezydent Miasta Świnoujście Joannę Agatowską.

Muzeum Statków na Wodzie to pierwsze w Polsce miejsce, gdzie możemy zobaczyć najprawdziwsze miniatury statków w naturalnym ich środowisku.

Można podziwiać statki historyczne, światowej sławy okręty wojenne z okresu II wojny światowej. W muzeum znajdują się również modele najpiękniejszych żaglowców z XVII i XVIII wieku.

Największą  radością muzeum jest cześć poświęcona Świnoujściu z lat 70. Będzie tam miniatura naszej latarni oraz wiatraka – Stawa Młyny oraz świnoujskie promy, które w tych czasach pływały - prom SS Świnoujście oraz Filutek.

W muzeum również znajdują się przepiękne fotografie Świnoujścia z lat 70. autorstwa Andrzeja Ryfczyńskiego oraz zupełna nowość - okręty wojenne w 3D. Każdy zwiedzający otrzyma okulary 3D by móc podziwiać statki.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus