Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / W parkomacie kupisz teraz bilet na autobus

Miasto

W parkomacie kupisz teraz bilet na autobus

Foto: BiK UM Świnoujście

Nikt nie lubi spóźniających się autobusów. Ale jeśli kierowcy nie będą musieli koncentrować się na sprzedaży biletów, komunikacja będzie bardziej punktualna. Pomogą w tym nowe punkty, w których pasażerowie mogą zaopatrzyć się w bilety. To parkomaty położone w Strefie Płatnego Parkowania i na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych.

Komunikacja Autobusowa uruchomiła właśnie możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w wybranych parkomatach położonych w Strefie Płatnego Parkowania i na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych. 

- Po wprowadzeniu tej funkcjonalności urządzenie może służyć do zakupu biletu parkingowego oraz do zakupu biletu komunikacyjnego - mówi Rafał Łysiak, prezes Komunikacji Autobusowej. - W urządzeniach jest możliwy zakup wszystkich rodzajów biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej (linia nr 10) za pomocą gotówki, karty płatniczej lub BLIK. W tym celu należy wybrać z klawiatury przycisk 3 (zakup biletu komunikacyjnego) i postępować dalej zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. 

W Centrum Miasta funkcjonalność ta została wprowadzona w 4 parkomatach, które zlokalizowane są w pobliżu przystanków – Plac Wolności, Prom, Szpital i Centrum.

W Dzielnicy Nadmorskiej funkcjonalność ta została wprowadzona w 3 parkomatach w pobliżu przystanków – Żeromskiego/Energetyków, Rusałka i Uzdrowiskowa – Promenada, a także w jednym parkomacie zlokalizowanym w pobliżu przystanku Wojska Polskiego/ Bałtycka. 

Biletomaty/Parkomaty w których możliwy jest zakup biletów komunikacyjnych posiadają naklejoną na bocznej ścianie informację BILETY/TICKETS BUS – TU KUPISZ BILETY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Ponadto w funkcjonalność zakupu biletów komunikacyjnych wyposażono 9 parkomatów zlokalizowanych na Miejskich Parkingach Niestrzeżonych – P6 i P7 przy ul. Barlickiego, P8 przy ul. Steyera, P9 przy ul. Daszyńskiego. P10 przy ul. Rybaki, P11 przy ul. Legionów, P12 na Placu Mickiewicza, P13 przy ul. Malczewskiego i P15 przy ul. Bałtyckiej/Żeromskiego.

- Jest to o tyle dogodne, że zgodnie z obowiązującym w przewozach regulaminie osoby korzystające z parkingów w systemie Miejskich Parkingów Niestrzeżonych, które wykupiły bilet parkingowy dobowy, są uprawnione do korzystania z ulgowych przejazdów (ulga 50 %) pojazdami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych – maksymalnie dla 5 osób na jednym bilecie - dodaje Rafał Łysiak.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus