Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Nowi przewoźnicy i nowe kierunki

Lotnisko Heringsdorf

Nowi przewoźnicy i nowe kierunki

Foto: scie24/archiwum

Już za dwa miesiące port lotniczy Heringsdorf zainauguruje kolejny sezon. Na pasach startowych pojawią się maszyny nowych linii lotniczych. Na razie wiadomo, że samoloty kursować będą w sześciu kierunkach.

Nowy sezon lotów z uznamskiego lotniska startuje 8 kwietnia. W tym roku port rozpocznie współpracę z nowymi przewoźnikami. Po kilka latach przerwy na Uznam wracają Airbusy Lufthansy, oferując przeloty do Frankfurtu nad Menem. Po raz pierwszy pojawią się maszyny Austrian Airlines obsługujące trasę do Linz. 

Eurowings będzie stawia na dwa kierunki - Düsseldorf i Stuttgard, a szwajcarski Skywork Airlines zaoferuje przeloty do Berna i Bazylei. 

Kilka dni temu władze lotniska ogłosiły podjęcie współpracy z kolejnym przewoźnikiem. Od 2 września do końca października, w soboty, linia Germania kursować będzie między wyspą Uznam a Dortmundem. 

Ubiegły sezon uznamskieg portu lotniczego był niezwykle udany. Z lotniska skorzystało ponad 42 tys. pasażerów, a sam port odnotował ponad 23 procentowy wzrost liczby podróżujących, którzy skorzystali z regularnych przelotów liniowych. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus