Poniedziałek, 29 maja 2023r.

Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Region

Niemiecka kurtaxe pozostaje bez zmian

8 marca w Świnoujściu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli samorządu i Świnoujskiej Organizacji Turystycznej z niemiecką branżą turystyczną i samorządowcami z wyspy Uznam. 

czytaj więcej

Region

Rok budowy drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn

Obecna DK3 stała się w wielu miejscach placem budowy nowej S3, a roboty trwają już od roku. W rejonie Dargobądza wykonano już pierwsze warstwy nawierzchni na jezdniach S3. Trwają intensywne roboty mostowe, a konstrukcje części wiaduktów już wykonano. Kolejne miesiące, wraz z zakończeniem okresu zimowego, przyniosą dalszą intensyfikację robót budowlanych. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w II kwartale 2024 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Zapraszamy na Noc Sów 2023 do Wolińskiego parku Narodowego

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Region

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i średnich w okresie zbliżających się zimowych ferii będą mogli przez całe dwa tygodnie za darmo korzystać z lodowiska w pobliskim Heringsdorfie. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Burmistrz Heringsdorfu Laura Isabelle Marisken właśnie podpisali w tej sprawie porozumienie.

czytaj więcej

Region

Ferie już za pasem!

Nie macie na nie pomysłu lub chcielibyście je urozmaicić? Chcecie spędzić czas na świeżym powietrzu i przy okazji zabawy dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającej przyrodzie? Umiecie posługiwać się klejem? Macie wyobraźnię przestrzenną?

czytaj więcej

Region

Konkurs na imię młodego żubra w Wolińskim Parku Narodowym

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w czerwcu tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów przyszło na świat żubrzątko – samica. Maluch ma się dobrze, jest pod stałą opieką swojej mamy. Matką kilkumiesięcznej jałówki jest krowa Posawa, zaś ojcem jest byk – Polanin.

czytaj więcej

Region

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę nad rannymi i chorymi ptakami oraz dzikimi zwierzętami z terenu Świnoujścia. Poniżej publikujemy schematy, co należy zrobić w przypadku znalezienia takich ptaków czy ssaków. 

czytaj więcej

Region

Ostrzeżenie meteo. Może być ślisko i wietrznie

Meteorolodzy ostrzegają, że jutro rano (piątek 11. lutego) temperatura powietrza może spaść poniżej 0 stopni Celsjusza i powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg oraz chodników. Do tego prognozowany jest wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h. Mogą także występować porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do soboty rano na terenie całego województwa.

czytaj więcej

Region

W ferie bezpłatnie na lodowisko do Heringsdorfu

Podobnie, jak w poprzednich latach, podczas najbliższych ferii zimowych, uczniowie świnoujskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z lodowiska w sąsiednim Heringsdorfie. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał porozumienie w tej sprawie.

czytaj więcej

Region

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Ostrzeżenie dotyczy Świnoujścia i innych zachodniopomorskich powiatów. Dziś 1 grudnia od godziny 18.00 do godziny 10.00 jutro 2 grudnia prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 45 do 60 km/h, a w porywach do 100 km/h. Natomiast w pasie nadmorskim nawet do 110 km/h. 

czytaj więcej

Pogoda

Do północy może powiać

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś do północy (wtorek 30 listopada 2021r.) także w Świnoujściu może powiać silniejszy wiatr o średniej prędkości 40-55 km/h. W porywach do 80 km/h z kierunku zachodniego.

czytaj więcej

Pogoda

Ostrzeżenie przed wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich ostrzega przed silnym wiatrem, który może wiać od godziny 12.00 dziś (piątek 19. listopada 2021) do godziny 3.00 jutro (sobota, 20 listopada 2021). Średnia prędkość od 35 do 50 km/h, a w porywach do 85 km/h. Kierunek zachodni.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia