Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Ostrzeżenie

Uwaga! Silnie powieje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku.

czytaj więcej

Region

Uwaga! Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić w obszarze województwa zachodniopomorskiego, w subregionie nadmorskim, od godziny 17.00 dnia 6 września do godziny 17.00 dnia 7 września 2017 roku.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Świnoujście gotowe na wsparcie lotniska

Za zmianę nazwy lotniska na wyspie na „Heringsdorf Świnoujście” miasto gotowe jest zapłacić nawet 40 tys. euro. Na działalność portu lotniczego Świnoujście jest w stanie przeznaczyć rocznie 125 tys. euro. Pod jednym warunkiem.

czytaj więcej

Region

216 nielegalnych automatów do gry w niecałe 3 miesiące

653 kontrole dotyczące automatów do gier to efekt działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego od początku kwietnia br. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi zintensyfikowane działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Peenemünde

1 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”. To kolejny raz, gdy ekspozycja ta zagości w tak znamiennym dla historii II wojny światowej miejscu – tym razem jest to teren Zakładów Doświadczalnych Peenemünde, będących w latach 1936–1945 największym centrum zbrojeniowym w Europie.

czytaj więcej

Spacer w chmurach z widokiem na Świnoujście

Niezwykła atrakcja turystyczna ma powstać na wzgórzu Golm, który jeszcze do 1945 roku leżał w granicach administracyjnych Świnoujścia. Z gigantycznej wieży widokowej, wznoszącej się ponad koronami najwyższych drzew, będzie można podziwiać, jak za dawnych lat, panoramę Świnoujścia i okolicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie integracyjne w Dniu Europy

9 maja obchodzimy Dzień Europy, święto wspólnoty państw Unii Europejskiej. Z tej okazji odbędzie się dzisiaj popołudniu spotkanie integracyjne mieszkańców w pasie przygranicznym w Ahlbecku.

czytaj więcej

IV Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W świecie morskich legend

Świat morskich legend to temat wiodący IV Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Nowa ekspozycja w namiotach tuż przy granicy już czeka na odwiedzających. 

czytaj więcej

Region

Język polski jest ważny

Niedostateczna znajomość języka polskiego jest czynnikiem hamującym rozwój obszarów przygranicznych – uważają politycy z sąsiedniego powiatu Pomorze Przednie – Greifswald. Zainteresowanie nauką języka polskiego jest spore, brakuje odpowiednich inicjatyw.

czytaj więcej

Towary podrobione i niebezpieczne

Przesyłki z Chin pod lupą celników

Podrobione torebki Channel, zasilacze, okablowanie, ładowarki oraz innych akcesoriów telefonii komórkowej oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi firm Apple oraz Belkin ujawniła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie. Odkryto również niebezpieczne, niespełniające wymogów bezpieczeństwa towary. Łączna wartość zatrzymanych przedmiotów to ok. 270 tys. zł.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Broszka Pani Premier Wspiera Dominika

Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2017 od godziny 15:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się Impreza Charytatywna „Wspieramy Dominika” w której głównym celem będzie zebranie środków, które w całości zostaną przekazane na leczenie Dominika.

czytaj więcej

Utrudniania na drogach

Uwaga na kolumny wojskowe!

Przez cały tydzień na drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych w Zachodniopomorskiem należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi kolumnami pojazdów wojskowych.

czytaj więcej

W 72. rocznicę zbombardowania Świnoujścia

Cmentarz na wzgórzu Golm w twojej komórce

W minioną niedzielę 12 marca 2017 r., minęła 72. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantów. Z tej okazji na wzgórzu Golm, gdzie pochowanych jest większość ofiar nalotu, odbyły się uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele dwóch narodów, dzisiejsi mieszkańcy wyspy Uznam – Niemcy i Polacy.

czytaj więcej

Baltic Lights po raz drugi

Psie zaprzęgi wracają na wyspę

Ponad trzy setki psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach ponownie staną w szranki na uznamskiej plaży. Druga edycja Baltic Lights ruszy już w ten weekend.

czytaj więcej

Połączenie kolejowe Berlin-Uznam

Świnoujście - Berlin tylko okrężną trasą

Wbrew oczekiwaniom środowisk walczących o odbudowę połączenia kolejowego Berlin - Świnoujście oraz nadziejom setek wyspiarzy, inwestycja nie została ujęta w federalnym planie szlaków komunikacyjnych. Mimo to "Inicjatywa Most w Karninie" nie składa broni. 

czytaj więcej

Lotnisko Heringsdorf

Nowi przewoźnicy i nowe kierunki

Już za dwa miesiące port lotniczy Heringsdorf zainauguruje kolejny sezon. Na pasach startowych pojawią się maszyny nowych linii lotniczych. Na razie wiadomo, że samoloty kursować będą w sześciu kierunkach.

czytaj więcej

Ferie

Lodowisko już od soboty

Już od soboty 11 lutego dzieci i młodzież ze Świnoujścia będą mogły bez kosztów korzystać z lodowiska w Heringsdorfie. Atrakcja będzie dostępna przez całe ferie zimowe. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia