Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Region

„Noc Sów” 2024 w Wolińskim Parku Narodowym

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, organizuje od 2018 roku dla sympatyków ornitologii i miłośników sów Noc Sów w Wolińskim Parku Narodowym. Włączamy się tym samym w Ogólnopolską Akcję Noc Sów koordynowaną przez Stowarzyszenie Jestem na Ptak! z Goniądza. Partnerem akcji jest również Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

czytaj więcej

Region

Ferie z Wolińskim Parkiem Narodowym

Woliński Park Narodowy ma przyjemność zaprosić na Aktywne ferie, podczas których odbędą się spacery terenowe (aktywne środy: 17.01, 24.01, 31.01 i 7.02) oraz warsztaty przyrodnicze (aktywne czwartki: 18.01 i 25.01) w Centrum Edukacyjno-Muzealnym w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Region

Radny Borowski apeluje: Zatrzymać rzeź drzew!

W ostatnich latach sprawa ochrony przyrody stała się jednym z głównych wyzwań dla mieszkańców Świnoujścia. Niezwykle istotnym zagadnieniem jest pilna potrzeba obrony lasów na wyspie Uznam przed dalszymi wycinkami dokonywanymi przez Lasy Państwowe. Jest to nie tylko kwestia ekologii, ale również ogromnego znaczenia społecznego, ponieważ te obszary stanowią istotny teren rekreacyjny dla naszej społeczności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wybieramy imię dla Żubra

Bardzo miło nam poinformować, że latem tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów na świat przyszło małe żubrzątko – syn Polanina II i Pozowy. Maluch jest stale doglądany przez swoją Mamę
i zaprzyjaźnia się z resztą stada.

czytaj więcej

Region

Ostatni taki koncert

W piątek, 25 sierpnia nadarzy okazja, aby weekend zacząć przy różnorodnych dźwiękach muzyki polskich i niemieckich wykonawców podczas ostatniego koncertu w tym roku w Zinnowitz z serii Arno Zillmers Open Air, który jest muzycznym mostem kulturowym pomiędzy Polską a Niemcami.

czytaj więcej

Region

Budowa S3 Świnoujście - Troszyn – uwaga na zmiany organizacji ruchu

Między Świnoujściem a Troszynem trwa budowa 33 km drogi ekspresowej S3. Wprowadzane są kolejne zmiany organizacji ruchu, w ramach których kierowcy pojadą m.in. południową jezdnią S3 o długości 3,5 km na wschód od Wolina. Pozwoli to na rozbiórkę jezdni dotychczasowej DK3. Na fragmencie S3 przechodzącym przez Woliński Park Narodowy wykonywana jest nawierzchnia, na całym odcinku trwają roboty mostowe. Budowa nowej trasy wiąże się z utrudnieniami, dlatego jadąc nad morze powinniśmy zarezerwować więcej czasu na przejazd i zachować szczególną ostrożność. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

czytaj więcej

Region

Aktywne Wakacje z WPN!

Woliński Park Narodowy zaprasza turystów i mieszkańców do udziału w wakacyjnym cyklu cotygodniowych warsztatów przyrodniczych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zaproszenie na koncert w Zinnowitz

Arno Zillmers Open Air to pokaz talentów, który pierwotnie odbywał się w Berlinie jako comiesięczne wydarzenie. W tym roku obchodzi tam swoją piątą rocznicę. Przez ten czas zyskało na popularności, a artyści chcący w nim wziąć udział, zgłaszają się z rocznym wyprzedzeniem.

czytaj więcej

Region

Ognisko ptasiej grypy po niemieckiej stronie wyspy Uznam

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), której ognisko wykryto po niemieckiej stronie wyspy Uznam. W strefie obszaru zagrożonego znalazła się lewobrzeżna część miasta Świnoujście, położona na wyspie Uznam. Obostrzenia dotyczące hodowli  ptaków mogą  potrwać co najmniej do  12 czerwca . 

czytaj więcej

Region

Niemiecka kurtaxe pozostaje bez zmian

8 marca w Świnoujściu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli samorządu i Świnoujskiej Organizacji Turystycznej z niemiecką branżą turystyczną i samorządowcami z wyspy Uznam. 

czytaj więcej

Region

Rok budowy drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn

Obecna DK3 stała się w wielu miejscach placem budowy nowej S3, a roboty trwają już od roku. W rejonie Dargobądza wykonano już pierwsze warstwy nawierzchni na jezdniach S3. Trwają intensywne roboty mostowe, a konstrukcje części wiaduktów już wykonano. Kolejne miesiące, wraz z zakończeniem okresu zimowego, przyniosą dalszą intensyfikację robót budowlanych. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w II kwartale 2024 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Zapraszamy na Noc Sów 2023 do Wolińskiego parku Narodowego

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Region

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i średnich w okresie zbliżających się zimowych ferii będą mogli przez całe dwa tygodnie za darmo korzystać z lodowiska w pobliskim Heringsdorfie. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Burmistrz Heringsdorfu Laura Isabelle Marisken właśnie podpisali w tej sprawie porozumienie.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia