Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Spacer w chmurach z widokiem na Świnoujście

Spacer w chmurach z widokiem na Świnoujście

Wieża widokowa na Rugii

Foto: wikimedia

Niezwykła atrakcja turystyczna ma powstać na wzgórzu Golm, który jeszcze do 1945 roku leżał w granicach administracyjnych Świnoujścia. Z gigantycznej wieży widokowej, wznoszącej się ponad koronami najwyższych drzew, będzie można podziwiać, jak za dawnych lat, panoramę Świnoujścia i okolicy.

Wielkie konstrukcje do obserwacji krajobrazów to pomysł dość świeży, mimo to coraz więcej miejscowości daje zielone światło inwestorom, którzy chcą poszerzyć ofertę atrakcji turystycznych  w kurortach. Na wyspie Uznam planowane są dwie wieże widokowe. W Heringsdorfie taki obiekt ma powstać w przyszłym roku, w sąsiednim Kamminke dopiero w ubiegłym tygodniu radni zatwierdzili koncepcję firmy z Potsdamu.

W lipcu 2013 roku wielki obiekt do spacerowania nad koronami drzew został oddany do użytku na wyspie Rugii (na zdjęciu). Podobnych wież o różnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości. Budowa pierwszej takiej atrakcji w Polsce ruszy w przyszłym roku w Świeradowie Zdroju w województwie dolnośląskim. W kurorcie powstanie 55 metrowa wieża z kilkukilometrową ścieżką prowadzącą na jej szczyt.

Podobnie do wielkich rozmiarów atrakcji niebagatelne są koszty inwestycji. Obiekt w Świeradowie kosztować ma ok. 20 mln zł, inwestycja w Kamminke szacowana jest na 6-8 mln euro. Zarówno rozmiary, jak i konieczne nakłady finansowe staną na drodze takiego przedsięwzięcia w Świnoujściu, mimo to widok na miasto oraz Zalew Szczeciński będzie można podziwiać z wież po sąsiedzku. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus