Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Gigantyczna platforma spacerowa powstanie w Heringsdorfie

Wyspa Uznam

Gigantyczna platforma spacerowa powstanie w Heringsdorfie

Wieża widokowa w czeskim Lipnie. Podobna ma szansę powstać w Heringsdorfie.

Foto: Erlebnis Akademie AG

W pobliżu dworca kolejowego w Heringsdorfie ma powstać wielka wieża widokowa z trasą spacerową wysoko ponad konarami drzew. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku.

Wielkie konstrukcje na terenach zalesionych to coraz popularniejsze atrakcje, które mają podnieść konkurencyjność miejscowości turystycznych w walce o kolejnych urlopowiczów. W lipcu 2013 roku wielki obiekt do spacerowania nad koronami drzew został oddany do użytku na Rugii. Podobnych wież o różnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości. Budowa pierwszej takiej atrakcji w Polsce ruszy w przyszłym roku w Świeradowie Zdroju w województwie dolnośląskim. W kurorcie powstanie 55 metrowa wieża z kilkukilometrową ścieżką na szczyt.

Od ubiegłego roku mówi się o podobnej inwestycji na wsypie Uznam. O uwagę inwestorów rywalizują dwie gminy - Kamminke i Herindsdorf. Już wiadomo, że większe szanse na realizację przedsięwzięcia ma Cesarskie Uzdrowisko. 

Długość szlaku spacerowego, przebiegającego wokół 33-metrowej wieży, wyniesie prawie 1300 m. Wzdłuż trasy powstaną punkty dydaktyczne oraz niewielkie konstrukcje do zabawy. Inwestor, bawarska firma Erlebnis Akademie AG, wybudował już siedem podobnych ścieżek - cztery w Niemczech, dwie w Czechach i jedną na Słowacji. Koszt nowej atrakcji turystycznej na wyspie Uznam ma zamknąć się w kwocie 6 mln euro. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus