Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Wyspa mody

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Modele BFA - Vincent i Eliza

Foto: Magda Monkosa

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

Konkurs przeznaczony jest dla debiutantów pochodzących z krajów nadbałtyckich. W tym roku do konkurencji zgłosiła się niemal setka projektantów. Międzynarodowe jury oceniło w sumie 81 kolekcji i wyłoniło 12 osób, które zaprezentują swoje kreacje szerszej publiczności. - Tegoroczne kolekcje są bardzo zróżnicowane, jednak wszystkie są na niezwykle wysokim poziomie - podsumował Andrej Subarew, dyrektor artystyczny Baltic Fasion Aword. Nie jest to zwyczajny pokaz mody, który pokazuje trendy obowiązujące w kolejnym sezonie. Tutaj ocenie podlega przede wszystkim jakość, kreatywność i innowacyjność kolekcji. Z grona młodych twórców zostaną wyłonione trzy osoby, które otrzymają nagrody pieniężne od 5 tys. do 10 tys euro oraz możliwość prezentacji swoich prac w Berlinie.

Baltic Fashion Aword jest przedsięwzięciem gminy Heringsdorf, któremu patronuje Ministerstwo Gospodarki, Budownictwa i Turystyki Meklemburgii Przedmorza. Jest także imprezą o wyrobionej marce w świecie mody i stanowi doskonałą trampolinę dla młodych projektantów marzących o sukcesach w profesjonalnym kreatorstwie.

Niestety w tym roku nie mamy swojego reprezentanta wśród projektantów jednak bardzo mocny i efektowny świnoujski akcent pojawi się na wybiegu, w postaci... pięknej i utalentownej modelki Elizy Cichowicz. O tej młodziutkiej dziewczynie niewątpliwie usłyszymy jeszcze nie raz. Wróżymy jej wielką karierę.

Autor: /mm/
comments powered by Disqus