Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / „Cztery Zakątki” w Stralsundzie

Region

„Cztery Zakątki” w Stralsundzie

Foto: Organizator

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Stralsundzie odbyło się spotkanie w ramach programu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”. Świnoujście reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w składzie: Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Lubiecka, Marta Warlińska, Kamil Bońkowski, Jakub Dunajko oraz Oskar Makowski.

Młodzież  wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Danii oraz Szwecji  rozmawiała na temat polityki młodzieżowej w poszczególnych zakątkach. Uczniom  pomagali politycy, koordynatorzy i nauczyciele  uczestniczący w programie. Świnoujskie władze reprezentował zastępca prezydenta  Paweł Sujka i  radny  Jacek Jurkiewicz. W spotkaniu również uczestniczyła koordynator projektu  Ewa Rucińska oraz opiekun młodzieży Beata Szumicka.

Uczniowie wymienili się informacjami i doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania organizacji młodzieżowych i partii politycznych, ich wpływu na lokalną politykę oraz możliwości udziału młodych ludzi w procesach demokratycznych. Wszyscy zgodnie podkreślali obowiązek lokalnych władz wsłuchiwania się w głos młodzieży. Omówiono również nowy projekt i przyszłość Czterech Zakątków.

Dodatkowo interesującym  punktem programu było zwiedzanie Stralsundu, którego Stare Miasto z racji dużego znaczenia historycznego i architektonicznego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Spotkanie Czterech  Zakątków w Stralsundzie było dla uczniów także doskonałą okazją do pogłębienia znajomości z rówieśnikami poznanymi w październiku i nawiązania  nowych relacji, jak również podszlifowania umiejętności językowych.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus