Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Kradną rowery w Niemczech. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Region

Kradną rowery w Niemczech. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Foto: pixabay.cm

W poniedziałek, 8 kwietnia dwóch młodych świnoujścian zostało zatrzymanych w Ahlbecku podczas próby kradzieży rowerów. W ostatnim czasie na wyspie ginie coraz więcej jednośladów, dlatego niemiecka policja zapowiedziała wzmocnione kontrole, także przez funkcjonariuszy w cywilu.

20- i 21-latek majstrowali przy rowerach na podwórku domu w pobliżu promenady w Ahlbecku. Świadkowie powiadomili o tym fakcie policję, jednak w tym czasie sprawcom udało się oddalić z miejsca zdarzenia. Chwilę poźniej zostali jednak zatrzymani. Jeden z mężczyzn miał przy sobie przecinak do drutu, którego próbował się pozbyć podczas kontroli. 

Kilka godzin wcześniej na tej samej ulicy skradizono dwa inne wartościowe rowery. Policja ustala, czy zatrzymani złodzieje mają związek także z tą kradzieżą. 

Od 2014 roku niemiecka policja odnotowuje spadek liczby skradzionych rowerów, mimo to problem jest nadal niemały. W ubiegłym roku w niemieckiej części wyspy zginęło około 500 rowerów, a straty szacowane są na ponad 500 tys euro. Złodzieje coraz częściej zainteresowani są rowerami elektrycznymi, samochodowymi bagażnikami na rowery czy częściami do rowerów.

Tylko niewielki procent sprawców kradzieży udaje się zatrzymać. Niestety, przy udanych akcjach policji najczęściej okazuje się, że jednoślady miały znaleźć kupca w polskiej części wyspy. Niemieccy funkcjonariusze już zapowiedzieli wzmożone kontrole rowerzystów. Podczas zatrzymania proszę najczęściej o pokazanie kluczyka pasującego do łańcucha przeciwkradzieżowego. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus