Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Spacer w chmurach z widokiem na Bałtyk, Zalew Szczeciński i Świnoujście

Region

Spacer w chmurach z widokiem na Bałtyk, Zalew Szczeciński i Świnoujście

Wizualizacja wieży widokowej w Heringsdorfie

Foto: Stöger + Kölbl Architekten

W tym tygodniu ruszyła budowa nowej atrakcji turystycznej na wyspie Uznam. Gigantyczna wieża widokowa z trasą spacerową nad koronami drzew ma zostać oddana do użytku już w lecie 2020 roku. Platforma powstanie w pobliżu dworca kolejowego w Heringsdorfie. 

Wieża widokowa o kształcie prostopadłościanu będzie miała 33 m wysokości. Na szczyt prowadzić będzie szlak spacerowy o długości około 1350 n. Wzdłuż ścieżki powstaną punkty edukacyjne dostarczające informacji o ekologii czy faunie i florze wyspy Uznam oraz niewielkie konstrukcje do zabawy dla najmłodszych. Sporą atrakcją ma być także specjalna 25 m2 siatka zamontowana na najwyższym piętrze. Będzie można po na niej się położyć, posiedzieć lub pospacerować. 

Miejsce ma być przyjazne dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi w wózkach - na górę będzie można wjechać również windą. Ze szczytu rozciągał będzie się wspaniały widok na całą wyspę, Zalew Szczeciński, wybrzeże Bałtyku oraz oczywiście na największe miasto na Uznamie Świnoujście.

Inwestor, bawarska firma Erlebnis Akademie AG, wybudował już dziewięć podobnych konstrukcji - cztery w Niemczech, dwie w Czechach i po jednej na Słowacji, w Słowenii i w Austrii.

Koszt nowej atrakcji turystycznej na wyspie Uznam ma zamknąć się w kwocie 8 mln euro. Inwestor liczy, że od 2021 atrakcję odwiedzi rocznie ponad 200 tys. osób. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus