Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Noc Sów 2020

Woliński Park Narodowy zaprasza

Noc Sów 2020

Foto: pixabay.cm

Ruszyła rejestracja uczestników na NOC SÓW 2020 w Wolińskim Parku Narodowym. Wydrzenie otwarte jest dla wszystkich, nie tylko dla ornitologów.

Marzec to bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego i pohukują tak, że włosy jeżą się na głowie - albo raczej pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2020. Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie, a inauguracja tegorocznej ogólnopolskiej edycji odbędzie się właśnie w Wolińskim Parku Narodowym!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 i 7 marca 2020 r. wg harmonogramu przedstawionego na poniższym plakacie. W programie m. in. prelekcje o biologii i zwyczajach sów, wernisaż wystawy „Sowy Wyspy Wolin” Cezarego Korkosza i spotkanie z fotografem, pokazy filmów przyrodniczych o sowach, konkurs wiedzy o sowach, monitoring przyrodniczy sów w terenie w leśnych ostępach Wolińskiego Parku Narodowego.

Gośćmi specjalnymi będą Piotr Kamont i Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Podczas wydarzenia promowane książki „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” oraz „Noc sów. Opowieści z lasu” autorstwa Jacka Karczewskiego.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja uczestników!
Formularz rejestracyjny dostępny jest na: www.noc-sow-wpn.pl
Regulamin wydarzenia dostępny jest na: www.wolinpn.pl

Autor: Michał Szweik/WPN
comments powered by Disqus