Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Zachodni Uznam zablokowany. Niemcy wprowadzili surowe restrykcje

Epidemia coronawirusa

Zachodni Uznam zablokowany. Niemcy wprowadzili surowe restrykcje

Foto: Wolfgang Pehlemann

Zkilkudniowym poślizgiem rząd sąsiedniego landu Meklemburgii Pomorza Przedniego wprowadził solidne restrykcje, które mają ograniczyć rozwój epidemii coronawirusa. W poniedziałek tylko w tym landzie odnotowano 54 przypadki zachorowań, w całych Niemczech jest ich prawie 7 tysięcy. 

Wczoraj wieczorem całkowicie zamknięto od zachodu wyspę dla ruchu turystycznego. Stanęły hotele, placówki oświatowe, instytucje kultury, sklepy z wyjątkiem spożywczych, bary i dyskoteki, a restauracje mogą być otwarte jedynie do godziny 18:00. Obowiązuje zakaz przebywania na placach zabaw czy innych miejscach wypoczynkowych w przestrzeni publicznej. 

Do 19 kwietnia anulowano wszystkie rezerwacje w hotelach i pensjonatach, a wszyscy goście przebywający na wyspie muszą w trybie natychmiastowym wrócić do domu. Dopuszczalne są tylko pobyty w celach służbowych. Na moście nad Pianą w Wolgaście przepuszczane są tylko samochody mieszkańców wyspy, jednak nadal na Uznam można wjechać koleją. Policja zapowiedziała jednak kontrole, dlatego nieliczni już turyści muszą liczyć się z nakazem opuszczenia kurortów. 

Szybkie i restrykcyjne ograniczania są konieczne i od dawna oczekiwane przez mieszkańców. Chorych przybywa, a baza lecznicza na wyspie nie jest w stanie podołać zadaniu. W Meklemburgii tylko wczoraj odnotowano 4 nowe zachorowania, razem wirusem zaraziły się już 54 osoby. Tylko cztery są hospitalizowane. W sąsiadującym ze Świnoujściem powiecie Pomorze Przednie - Greifswald są cztery zachorowania, władze nie podają jednak dokładniejszych lokalizacji. 

Wczoraj w całych Niemczech było 6821 zachorowań (stan na 16.03.). Największy problem jest w zachodnioniemieckiej Nadrenii Północnej- Westfalli - prawie 2,5 tys chorych. Na terenie całego państwa na skutek coronawirusa zmarło 16 osób. 

 

Autor: scie24
comments powered by Disqus