Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Radny Borowski: Nie zgadzam się z polityką Niemiec, która chce zatrzymać rozwój świnoujskiego portu

Region

Radny Borowski: Nie zgadzam się z polityką Niemiec, która chce zatrzymać rozwój świnoujskiego portu

Foto: Jan Borowski

W momencie gdy ukraińskie porty są zablokowane, zmienia się znaczenie portów w Hamburgu i Rostocku oraz pozostałych portów w tej części Europy. Musimy zrobić wszystko aby port Szczecin - Świnoujście był w tej sytuacji konkurencyjny wobec portów niemieckich i rosyjskich.

Jestem zaniepokojony i nie zgadzam się polityką Niemiec dążącą do zatrzymania rozwoju portu w Świnoujściu. W obliczu wojny na Ukrainie oraz pogłębiającego się kryzysu gospodarczego, potrzeba aby wszystkie siły polityczne zarówno na szczeblach krajowych jak i samorządowych opowiedziały się za silną gospodarką morską, w tym za budową portu kontenerowego w naszym mieście. Rozbudowa portu będzie szansą do Świnoujścia oraz regionu Zachodniopomorskiego. Jest też, w mojej opinii, wpisana w Polską Rację Stanu. 

Dzisiaj władze Gdańska złożyły wniosek do Polskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych o dofinansowanie inwestycji portowych kwotą 350 mln złotych. 

Uważam, że obecne jak i przyszłe władze Świnoujścia powinny również wspierać inwestycje około portowe.

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus