Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Zaproszenie na koncert w Zinnowitz

Wydarzenia

Zaproszenie na koncert w Zinnowitz

Foto: Organizator

Arno Zillmers Open Air to pokaz talentów, który pierwotnie odbywał się w Berlinie jako comiesięczne wydarzenie. W tym roku obchodzi tam swoją piątą rocznicę. Przez ten czas zyskało na popularności, a artyści chcący w nim wziąć udział, zgłaszają się z rocznym wyprzedzeniem.

Każdy koncert uświetnia występ profesjonalnego, znanego artysty, który pełni rolę "ojca chrzestnego" imprezy i występuje razem z Arno Zillmerem - muzykiem, a jednocześnie gospodarzem i organizatorem wydarzenia.

Podczas każdego z koncertów prezentuje swoją twórczość sześciu obiecujących artystów, głównie muzyków, wyłonionych spośród wcześniej zarejestrowanych chętnych. Wykonują oni po dwa swoje utwory. Poza muzykami grającymi różne rodzaje muzyki impreza jest otwarta dla twórców i wykonawców innych sztuk scenicznych - tancerzy, komediantów, magików, itd.

Wydarzenie jest dla artystów, szczególnie tych lokalnych, okazją do nawiązania nowych kontaktów, promocji oraz profesjonalnego występu. 

Od 2022 roku Arno Zillmers Open Air odbywa się również w Zinnowitz na wyspie Uznam - mieście, gdzie urodził się Arno Zillmer.

Gdy Arno był początkującym muzykiem, brakowało mu tego rodzaju platformy na wyspie Uznam, dlatego po latach przeniósł ją z Berlina w rodzinne strony i teraz impreza odbywa się w obu miejscach.

Z powodu bliskiej odległości między Zinnowitz a Świnoujściem, dla Arno oraz dla zarządzających Zinnowitz, którzy wspierają wydarzenie, niezwykle ważne jest, aby było ono otwarte dla polskich artystów.

Również dlatego, że od 2015 roku Arno prowadzi profesjonalne projekty teatralne dla młodych ludzi w wymianie polsko-niemieckiej. Do tej pory pracował z ośrodkami kulturalnymi w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. Od tego czasu jest zafascynowany polską kulturą i polskimi artystami. 

Ponieważ polsko- niemiecka wymiana kulturalna jest oznaką dobrej współpracy między sąsiadującymi krajami, Arno Zillmer czeka z niecierpliwością na polskich muzyków, którzy tego lata będą reprezentować Świnoujście oraz Polskę podczas Arno Zillmers Open Air.

Będą to:

16 czerwca 2023 r. - wokalista, muzyk i kompozytor Vino (https://tiny.pl/cx75j)

28 lipca 2023 r.- wokalista i "człowiek orkiestra" Bajzel (http://www.bajzel.eu/)

25 sierpnia 2023 r- muzyk Dawid Chojna z zespołu Die Melodiker (https://www.melodiker.eu/)

Podczas koncertów grane będą różne rodzaje muzyki- pop, rock, folk, elektroniczna, hip hop, klasyczna, metal i inne.

Wszystkie trzy koncerty odbędą się w muszli koncertowej przy promenadzie w Zinnowitz od godziny 19:30. Wstęp bezpłatny. 

Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia i okolic do udziału i wsparcia polskich artystów!

Autor: Organizator
comments powered by Disqus