Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / I ty możesz pomóc zostać obrońcą pszczół

Region

I ty możesz pomóc zostać obrońcą pszczół

Foto: Organizator

Woliński Park Narodowy zaprasza na pierwszy cykl warsztatów edukacyjnych, których uczestnicy mogą samodzielnie zaangażować się w czynną ochronę przyrody. Pierwszy z warsztatów pt. „Kwietne łąki”. 

„Pomagamy pszczołom i innym zapylaczom” związany jest z ochroną owadów zapylających.
Kolejne, które odbędą się wkrótce, dotyczyć będą ochrony jeży i ptaków zimujących.

Podczas spotkań czekać będzie na Uczestników spora dawka praktycznej wiedzy dotyczącej ochrony zapylaczy, w tym zakładania łąk kwietnych, gdyż ważnym elementem ich ochrony jest zapewnienie pokarmu przez cały sezon wegetacyjny. Każdy z uczestników zostanie przeszkolony jak założyć łąkę kwietną, weźmie udział w zakładaniu łąki kwietnej oraz otrzyma nasiona, aby założyć taką łąkę w swoim otoczeniu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłaszać się należy poprzez kontakt mailowy: kontakt@olechwir.pl lub telefonicznie: 601 754 844.

Zadanie zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach projektu ekologicznego pn.: „Mój Park - mój dom. Wykorzystanie zasobów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego do celów turystyki i edukacji”.

Autor: WPN
comments powered by Disqus