Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Wybieramy imię dla Żubra

Wydarzenia

Wybieramy imię dla Żubra

Foto: Woliński Park Narodowy

Bardzo miło nam poinformować, że latem tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów na świat przyszło małe żubrzątko – syn Polanina II i Pozowy. Maluch jest stale doglądany przez swoją Mamę
i zaprzyjaźnia się z resztą stada.

Wspólnie z Rodzicami podjęliśmy decyzję, że nadszedł czas, żeby nadać imię i wpisać do Księgi Rodowodowej Żubrów najmłodszego z gromady, a tutaj nieoceniona będzie Państwa pomoc.

Zatem, podtrzymując wieloletnią tradycję, ogłaszamy Konkurs na imię dla żubra i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału! 

Oto garść informacji, które będą przydatne przy wyborze imienia:

Imiona wszystkich żubrów, zgodnie z rodzinnym obyczajem, zaczynają się od liter PO, od słowa Polska. Konkurs jest otwarty i dostępny dla wszystkich zainteresowanych, a wachlarz wymyślanych imion jest dowolny. Jeśli zaproponowane imię posiada swoją własną historię bądź nawiązuje do tradycji kraju lub regionu, albo odnosi się do ważnych wydarzeń, mile widziany będzie krótki komentarz, opisujący Państwa wybór.

Regulamin Konkursu na wybór imienia dla żubra WPN 2023r.

  1. Imię żubra musi zaczynać się od sylaby PO. 
  2. Propozycje obraźliwe lub wulgarne nie będą dopuszczone do konkursu.
  3. Nadesłane propozycje będą weryfikowane w Księdze Rodowodowej Żubrów – jako pierwsze do dalszego etapu będą wybierane imiona dotychczas nie wykorzystane.  
  4. Spośród najbardziej unikalnych propozycji zostanie wybranych maksymalnie 10, które zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz na profilu Facebook Wolińskiego Parku Narodowego.
  5. Wybrane propozycje w drugim etapie konkursu zostaną poddane głosowaniu w sondzie internetowej.
  6. Wygrana będzie propozycja z największą liczbą głosów.

Swoje propozycje imion dla żubrzątka – samca, należy przesyłać za pomocą formularza.

Do dnia 05.11.2023 r. do godz. 12.00 wraz z ewentualnym komentarzem oraz niezbędnym aktualnym adresem e-mail (konieczny do kontaktu w przypadku wybrania zaproponowanego imienia).

Uczestnik, którego propozycja imienia zostanie wybrana otrzyma tytuł „Ojca chrzestnego” lub „Matki chrzestnej” żubrzątka, dyplom oraz rodzinne zaproszenie do odwiedzin żubrów w Zagrody Pokazowej Żubrów Wolińskiego Parku Narodowego w ustalonym terminie. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i załącznikami dostępne są na stronie internetowej: www.wolinpn.pl

Autor: Woliński Park Narodowy
comments powered by Disqus