Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Żubr Pogodniak z Wolińskiego Parku Narodowego poznał już Ojca Chrzestnego

Region

Żubr Pogodniak z Wolińskiego Parku Narodowego poznał już Ojca Chrzestnego

Foto: WPN

Woliński Park Narodowy z przyjemnością informuje o rozstrzygnięciu konkursu na imię dla małego żubrzątka urodzonego w Zagrodzie w Wolińskim Parku Narodowym. W ankiecie internetowej II etapu oddano blisko 2 tys. głosów. Imię dla Malucha, które uzyskało największą liczbę głosów to POGODNIAK.

Z początkiem grudnia najmłodszy z żubrów będzie nazywany nowym imieniem, co na pewno doda mu animuszu do zabawy i pogody w dalszym rozrabianiu.

Woliński Park Narodowy serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom konkursu i głosowania!

Ponadto z ogromną przyjemnością dzielimy się informacją, iż 13 grudnia Woliński Park Narodowy gościł Ojca Chrzestnego naszego żubrzątka Pogodniaka - Pana Pawła z córką. Szczęśliwemu zwycięscy dorocznego konkursu Pani Dyrektor Wioletta Nawrocka złożyła oficjalne gratulacje wraz z upominkiem. Pan Paweł przekazał na ręce Pani Dyrektor pamiątkowy obrazek od sympatyków szczęśliwego imienia oraz podzielił się historią swojej propozycji. Geneza imienia wiąże się z osiedlem Pogodno w Szczecinie i oczywiście też z pogodnym słowem, które samo w sobie wprawia wszystkich w dobry nastrój. Jak się okazało Pan Paweł brał już w wcześniej udział w naszych konkursach, a właśnie ten rok okazał się dla niego szczęśliwy. 

Po części oficjalnej, Goście udali się z pracownikami Parku do Zagrody Pokazowej Żubrów, gdzie mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, a jednak w pogodnych nastrojach nastąpiło zapoznanie Ojca Chrzestnego z młodym Pogodniakiem. Z początku nieśmiałe Żubrzątko wraz z mamą, zachęcone dobrze znanymi twarzami Parkowych Hodowców - Pana Mariusza i Marcina, podeszło bliżej i pozwoliło na mini sesję zdjęciową :) Przy okazji odwiedzin Goście zwiedzili również zaplecze Zagrody, poznali resztę stada i dowiedzieli się kilku ciekawostek z życia żubrów i pracy ich opiekunów.

Autor: WPN
comments powered by Disqus