Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Walka z nielegalnym hazardem trwa

Prawo

Walka z nielegalnym hazardem trwa

Foto: KAS

Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami w Świnoujściu i Gryficach.

To nie był „happy day” w salonie gier w Świnoujściu. 21 lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard. W trakcie kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w centrum miasta ujawniono 3 nielegalne automaty do gier.

Z kolei 18 lipca podczas kontroli lokalu w Gryficach zabezpieczono 6 automatów do gier oraz 740 zł gotówki na wypłaty wygranych. Działania zrealizowano wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier. Wprowadzone przez ustawodawcę zmiany regulujące rynek hazardowy mają przede wszystkim zapewnić ochronę osobom, które korzystają z niego oraz ograniczyć szarą strefę w tym segmencie. Uzdrowienie sytuacji spowoduje też rozwój konkurencji między legalnymi przedsiębiorstwami na rynku hazardowym.

Podkreślić należy bardzo dobrą współpracę obu służb. Wspólne działania funkcjonariuszy KAS i Policji w znaczący sposób podnoszą efektywność prowadzonych kontroli i przyczyniają się do eliminowania nielegalnych punktów urządzania gier hazardowych.

Autor: Małgorzata Brzoza / KAS
comments powered by Disqus