Poniedziałek, 3 października 2022r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rozmaitości

Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

Budowa kompleksu sportowego Uznam Arena i rozbudowa szkoły CEZiT przy ulicy Gdyńskiego wygrała 26. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w kategorii obiekt sportowy. Wczoraj (środa) w imieniu mieszkańców nagrodę odebrała I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów walutowych w CHF

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków.

czytaj więcej

Rozmaitości

BookBike on Tour, Bornholm

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” polega na podróży z Danii do Polski na specjalnie zaprojektowanym rowerze transportowym, wiozącym  książki dostępne w języku duńskim i polskim (przetłumaczone). Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników jak ‘sztafeta’, w której kolejny rowerzysta przejmuje rower na parę kilometrów i po nim następny.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zakończenie ćwiczenia pk. ”Wargacz-22”

Zakończyło się najważniejsze przedsięwzięcie szkoleniowe 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, czyli ćwiczenie pk. „Wargacz-22”. Od ubiegłego tygodnia okręty wspólnie z wydzielonymi siłami z jednostek brzegowych Flotylli prowadziły m.in. działania minowe, przeciwminowe oraz transportowe w ramach przygotowania do operacji obronnej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się na grze po Świnoujściu

W weekend o 10.30 rozpoczęła się gra dla zuchów po Parku Zdrojowym, a o godz. 12 wszyscy się spotkaliśmy na wspólnym apelu gdzie II zastęp harcerzy "Ignis" zdobył miano najlepszego zastępu w szczepie oraz Złotą Wstęgę Światowida. Stało się tak, ponieważ w rywalizacji między zastępami w roku harcerskim 2021/2022 zdobył, najwięcej, bo aż 441 punkty. 

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Podsumowanie wakacji

Wakacje to czas w ciągu roku, kiedy zapominamy o szkole, pracy i większości obowiązków dnia codziennego. Te letnie dwa miesiące były bardzo intensywne, jednak minęły tak szybko jak mrugnięcie okiem. W tym czasie harcerze i harcerki z III SH „Słowianie” ZHR uczestniczyli w wielu akcjach do których przygotowywaliśmy się cały poprzedni rok harcerski.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga. Nadchodzą upały

Meteorolodzy zapowiadają, że już od jutra (19 lipca 2022) aż do piątku (22 lipca 2022) włącznie temperatura powietrza znacznie wzrośnie nawet do 34 stopni Celsjusza. W nocy nie spadnie poniżej 18 stopni.

czytaj więcej

Rozmaitości

30. rocznica utworzenia 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wielka gala banderowa na wszystkich okrętach danego dywizjonu może oznaczać jedno – święto jednostki. W czwartek, 14 lipca 2. Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych obchodzi 30. rocznicę swojego utworzenia. Z tej okazji na terenie świnoujskiego Portu Wojennego zorganizowano uroczystą zbiórkę, na którą poza obecnym stanem osobowym, przybyło wielu gości związanych z dywizjonem na przestrzeni lat.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 12. „Wolińskiego” Dywizjonu Trałowców

Pierwszy dzień czerwca to data szczególna dla wszystkich aktualnie służących w 12. „Wolińskim” Dywizjonie Trałowców oraz wszystkich związanych z jednostką na przestrzeni lat. Nieprzerwanie od 1 czerwca 1965 roku dywizjon kontynuuje i wypełnia szereg zadań z zakresu obrony przeciwminowej oraz zabezpieczenia logistycznego jednostek pływających na morzu i w porcie. We wtorek, 1 czerwca, w Porcie Wojennym w Świnoujściu dywizjon uroczyście obchodził 57. rocznicę swojego powstania. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Wspólne manewry okrętów 8.FOW i natowskiej „Tarczy Przeciwminowej”

Przez cały mijający tydzień na Bałtyku prowadzono intensywne szkolenie Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W myśl zasady, że każda okazja do szkolenia w środowisku międzynarodowym jest dobra i daje wymierne korzyści, przeprowadzono wspólne ćwiczenia ze Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - 111. lat Harcerstwa w Polsce

22 maja 1911 – 111. lat temu we Lwowie powstały cztery pierwsze drużyny skautowe. Tę datę uważa się za początek ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. Idea skautingu narodziła się w głowie weterana wojen burskich, Brytyjczyka generała Roberta Baden-Powella. W 1907 roku rozpoczął on realizację swojego planu utworzenia drużyn, które będą miały na celu wychowywanie w duchu wartości takich jak wiara, trzeźwość, odwaga i patriotyzm.

czytaj więcej

Rozmaitości

Najnowocześniejszy prom na Bałtyku, TT-Line Green ship z napędem LNG, „Nils Holgersson” rozpoczyna regularne rejsy ze Świnoujścia

Od 1 maja 2022 będzie zawijał do Świnoujścia „Nils Holgersson” prom VII generacji, który jest najbardziej ekologicznym, przyjaznym dla środowiska i zaawansowanym technicznie promem typu ro-pax na Bałtyku. Pierwsze wyjście ze Świnoujścia jest planowane dnia 02.05.2022 o godz.01:00, a pierwsze dzienne zawinięcie do Świnoujścia dnia 02.05.2022 w godz.14:00 – 16:00.

czytaj więcej

Rozmaitości

57 lat 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

29 kwietnia 1965 roku to data szczególna dla świnoujskich marynarzy. To właśnie na mocy rozkazu z tego dnia przeformowano Bazę Marynarki Wojennej w 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża. W tym roku obchodzimy 57. rocznicę jej utworzenia.

czytaj więcej

Zdrowie

‎7 kwietnia 2022. Światowy Dzień Zdrowia

Poza walką z pandemią COVID-19, nasze społeczeństwo w dalszym ciągu mierzy się z takimi problemami jak zanieczyszczenie środowiska i choroby wynikające z tego faktu, tj. choroby układu oddechowego, układu krążenia. W Światowym Dniu Zdrowia 2022 Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na pilnych działaniach, ‎‎niezbędnych do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety. Dlatego jak najbardziej trafne jest hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

czytaj więcej

Rozmaitości

60 lat działalności na Morzu Bałtyckim - TT-Line świętuje swoje urodziny

11 602 mile morskie – tyle ma do pokonania nowy statek TT-Line, pierwszy z dwóch nowo zamówionych Green Ships, który jest w drodze ze stoczni w Nanjing w Chinach do Europy. Na miejsce ma dotrzeć pod koniec kwietnia, miesiąc po 60. rocznicy powstania TT-Line. Prom nosi nazwę „Nils Holgersson”, tak samo jak pierwszy statek w historii TT-Line – tradycja jest kontynuowana, ale jednocześnie firma chce zaznaczyć ogromny rozwój technologiczny promów.

czytaj więcej

Rozmaitości

Harcerze ZHP pomagają na granicy z Ukrainą

Od początku marca br. Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczął realizację projektu specjalnościowego o nazwie Zastęp Granica skierowanego do wędrowników, starszyzny i instruktorów ZHP mający na celu w pierwszej fazie wsparcie hufów działających na granicy z Ukrainą, a następnie przygotowujący do takiej samej służby w dużych aglomeracjach miejskich, które będą narażone na masowy ruch migracyjny wywołany wojną w Ukrainie.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi - nowa generacja promów TT-Line. Green Ship Nils Holgersson odebrany ze stoczni

TT-Line, bałtycki armator promowy, który w tym roku obchodzi swoje 60. urodziny, jest pierwszą firmą żeglugową na południowym Bałtyku, która całkowicie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – od siłowni okrętowej do usług gastronomicznych na statku. Dzisiaj, pierwszy z dwóch zupełnie nowej generacji promów Green-Ships, został dostarczony armatorowi przez stocznię. Jednostka ma do zaoferowania szereg przyszłościowych technologii.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia