Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia / Zrobią ci w szpitalu. Identyfikacyjna karta grupy krwi

Zdrowie

Zrobią ci w szpitalu. Identyfikacyjna karta grupy krwi

Foto: arch.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że od 19. Września 2017 r. w szpitalnym laboratorium można będzie dokonać oznaczenia grupy krwi i uzyskać jej wynik utrwalony na krew karcie. Karta ta jest wyprodukowana na wzór karty bankomatowej i innych plastikowych dokumentów i każdy z nas powinien ją zawsze mieć przy sobie.

- Jest to dokument pozwalający ustalić ratownikom medycznym oraz pracownikom systemu opieki zdrowotnej niezbędną w takich sytuacjach informację - grupę krwi ofiar wypadków – mówi prezes szpitala miejskiego Dorota Konkolewska - Jest jedynym dokumentem, obok legitymacji honorowego dawcy krwi, na podstawie którego można dokonać transfuzji krwi z pominięciem czasochłonnego ustalania grupy krwi. Raz wyrobiona karta ułatwia nam wiele procedur medycznych, przede wszystkim pozwala skrócić czas oczekiwania na transfuzję.

Karta jest pozytywnie zaopiniowana przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Jest wiarygodnym dokumentem stwierdzającym grupę krwi i jest honorowana przez wszystkie jednostki służby zdrowia i krwiodawstwa.

Do końca tego roku, koszt oznaczenia jednej grupy krwi plus wyrobienie krew karty wynosi 38 złotych, od stycznia 2018 r. – 48 złotych. Natomiast cena dwóch oznaczeń grup krwi plus krew karta to odpowiednio – 55 złotych do końca tego roku i 65 złotych od stycznia 2018 r.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus