Poniedziałek, 17 grudnia 2018r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia

Służba zdrowia

Zdrowie

Uwaga panowie. Akcja „Zapuść wąsy dla jaj”

W dniach 13-30 listopada 2018 r. wspierając akcję MOVEMBER Szpital Miejski im Jana Garduły zaprasza mężczyzn do laboratorium na badanie PSA w cenie 26 zł. PSA (specyficzny antygen sterczowy) jest uważany za najlepszy marker nowotworowy gruczołu krokowego, wykorzystywany do rozpoznawania oraz różnicowania raka i łagodnego przerostu stercza.

czytaj więcej

W szpitalu rusza poradnia kardiologii dziecięcej

Od 16 listopada 2018 r. w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły, w ramach finansowania NFZ, uruchomiona zostaje poradnia kardiologii dziecięcej. W poradni przyjmować będzie specjalista pediatra, kardiolog dziecięcy lek. med. Joanna Mołdawa.

czytaj więcej

Zdrowie

W listopadzie w szpitalu. Badania w kierunku osteoporozy

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o. oraz Osteodens zapraszają na BADANIA DENSYTOMETRYCZNE w kierunku OSTEOPOROZY, które odbędą się w SZPITALU przy ul. Mieszka I 7 w dniu 08.11.21018, w godzinach 9.00 – 18.00. Rejestracja tel. 91 32 67 322 lub 91 32 67 424 lub osobiście.

czytaj więcej

Miasto

Zadbaj o zdrowie. W miejskim szpitalu niższe ceny za badania

Laboratorium Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w 4 do 31 października 2018 roku wiele badań będzie można zrobić po niższych cenach. Zobacz jakie to badania i skorzystaj: codziennie w laboratorium przy ulicy Mieszka I 4 w godz. 7.15-10.00 lub w punkcie pobrań przy ulicy Dąbrowskiego 4, I piętro pok. 127 od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-9.00.

czytaj więcej

Dni Spirometrii w świnoujskim szpitalu

W dniach 1-4 października 2018 r. w godz. 8.00-14.00 będzie można wykonać bezpłatną spirometrię w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. Już teraz zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Chore dzieci mają nową salę zabaw

Mała Wiktoria była pierwszą, która przetestowała nową salę zabaw dla pacjentów oddziału pediatrycznego naszego szpitala. W sali są wydzielone strefy edukacyjne dla starszych i młodszych dzieci oraz strefę do gier i zabaw. Rodzice i opiekunowie, którzy odwiedzają swoje dzieci, znajdą tu również miejsce do wspólnej z nimi zabawy.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowa poradnia w szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że z początkiem września 2018 r. otwiera w ramach finansowania NFZporadnię alergologii dziecięcej.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Ruszają darmowe szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. rozpoczął realizację „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”. Wirus HPV jest odpowiedzialny za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, stworzono  program i  podjęto decyzję o zaszczepieniu młodych mieszkanek Świnoujścia z rocznika 2006, zameldowanych na terenie miasta.

czytaj więcej

Zdrowie

Pakiet badań dla MAMY i TATY w laboratorium szpitala

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się dnia Ojca laboratorium Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu przygotowało dedykowany dla naszych najbliższych pakiet badań, w tym: morfologia + płytki krwi + rozdział 5 Diff WBC, OB, mocz: badanie ogólne z osadem, glukoza, cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy, kreatynina + e GFR, alat, aspat, sód, potas, magnez, fosfataza alkaliczna, CEA (antygen karcinoembrionalny - cena  pakietu 113 zł (cena regularna 143 zł).

czytaj więcej

Miasto

Wyróżnienie dla Szpitala Miejskiego w Świnoujściu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. o.o. otrzymał wyróżnienie za realizację projektu pt.: „Staś Wyspiarski na dzień bardzo dobry” w  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017. Konkurs był ogłoszony przez Fundację Ja-Joy Aim z siedzibą w Barlinku.

czytaj więcej

Zdrowie

Wkrótce ruszy poradnia endokrynologiczna

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. odpowiadając na potrzeby zdrowotne mieszkańców z dniem 02.06.2018 r. udostępnił na terenie zakładu leczniczego, w ramach umowy dzierżawy, gabinet na poradnię endokrynologiczną, w którym przyjmować będzie lekarz specjalista endokrynolog Pani Izabela Bałszan-Kowalska.

czytaj więcej

Zdrowie

Ćwiczenia w szpitalu

W najbliższą środę 25. Kwietnia 2018 r., w godzinach 11.00-11.30, w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły  w Świnoujściu sp. z o.o., zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii z udziałem pracowników Szpitala oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. W następnych dniach na terenie szpitala ćwiczyć będą kolejne zmiany Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Nowy sprzęt dla pacjentów

Członkowie Klubu Rotary Świnoujście przekazali pacjentom świnoujskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego wózek transportowo – prysznicowy.

czytaj więcej

Zdrowie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70% uprawnionych pań. 

czytaj więcej

Zdrowie

Szpital wznawia badania

– Na prośbę mieszkańców wznawiamy w okresie od 11 do 31 grudnia br. badania w zakresie TSH, Wit.D3 oraz  łączne badania w pakiecie TSH+Wit.D3  po obniżonych cenach – informuje Prezes świnoujskiego szpitala Dorota Konkolewska.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia