Sobota, 23 stycznia 2021r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia

Służba zdrowia

Zdrowie

Szpital szczepi „grupę zero”. Przyszły kolejne szczepionki

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zaszczepił pierwsze 150 osób z tzw. „grupy zero”. - Szczepienia są kontynuowane. W poniedziałek (4 stycznia) otrzymaliśmy kolejne 270 dawek szczepionek. Teraz czas na osoby zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i pracowników aptek - mówią w szpitalu.

czytaj więcej

Zdrowie

Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 za nami

W Świnoujściu we wtorek (29 grudnia) rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. - Czuję się bardzo dobrze. Po 15 stycznia zaczniemy masowe szczepienia dla mieszkańców. To będzie duże przedsięwzięcie, ale sprostamy wyzwaniu - mówi R. Waszczuk.

czytaj więcej

Zdrowie

Świnoujski szpital chce szczepić przeciw SARS-CoV-2

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zgłosił gotowość do udziału w  Narodowym Programie Szczepień. - Zabiegamy o to, żeby szczepienia przeciw  SARS-CoV-2 były wykonywane także w naszej placówce. Chcemy, żeby proces, dzięki któremu populacja na naszych wyspach uzyska odporność, przebiegał szybciej - mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

czytaj więcej

Służba zdrowia

Praca ważna i wymagająca. Jest prośba od pielęgniarek!

Dzisiaj opowiemy Czytelnikom o tym, jak wygląda praca pielęgniarek ze Szpitala im. Jana Garduły w namiocie, w którym pobierane są wymazy pod kątem badania na COVID-19. W związku z epidemią muszą zostać zachowane zasady bezpieczeństwa. Służą temu m.in. specjalne kombinezony ochronne. 

czytaj więcej

Zdrowie

W szpitalu pracują „na ostro”

Niecodzienna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy wymogła na nas wszystkich przeorganizowanie swojego życia i pracy. Na pierwszej „linii ognia” jest służba zdrowia i służby sanitarne. Medycy, wraz z całym personelem Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu pracują teraz w systemie ostrym. Dosłownie i w przenośni. 

czytaj więcej

Zdrowie

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

Podczas kolejnych zajęć drugiej już edycji Akademii Młodego Medyka, tym razem młodzi studenci pozwali szczegóły opieki nad pacjentem. Wykład poprowadziła Wiesława Kosińska, pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego. Młodzież miała także okazję poznać procedury obowiązujące na bloku operacyjnym, zwiedzić salę porodową, oddział neonatologiczny, gabinet gastroskopii i izbę przyjęć.

czytaj więcej

Zdrowie

Jak skutecznie leczyć próchnicę?

Problem próchnicy dotyczy nawet 2,4 miliarda ludzi na całym globie i nie jest to wyłącznie problem dzieci. Mimo tego, że dorośli znają zasady higieny jamy ustnej i wiedzą, że powinni odwiedzać gabinety stomatologiczne, to jednak często to bagatelizują. Przyczyną próchnicy jest zaniedbanie higieny, ale także nieodpowiednia dieta, której podstawą jest cukier. Sprawdź czym jest próchnica i jak z nią skutecznie walczyć.

czytaj więcej

Zdrowie

Modernizacja pracowni RTG w Szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.

czytaj więcej

Zdrowie

Dni Spirometrii

W dniach 10-11 października 2019 r. w godz. 10.00-14.00 będzie można wykonać bezpłatną spirometrię w naszym szpitalu. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

czytaj więcej

Zdrowie

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o. informuje, że rozpoczyna realizację „PROGRAMU SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA ŚWINOUJŚCIE W WIEKU OD 60 ROKU ŻYCIA” finansowanego ze środków budżetu miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Zdrowie

Bon Seniora. Badanie gęstości kości

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w ramach BONU SENIORA w dniu 23.05.2019r. w godz. od 9.00 do 18.00 będzie można skorzystać z badań densytometrycznych (badanie gęstości kości). 

czytaj więcej

Zdrowie

Szpital. Tańsze badania w laboratorium

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w związku z przypadającym na dzień 7 kwietnia 2019r. Światowym Dniem Zdrowia, przygotował pakiet badań laboratoryjnych dla mieszkańców i gości Świnoujścia. Badania będzie można wykonać w okresie 8 kwietnia - 06.maja 2019r. w budynku laboratorium przy ulicy Mieszka I 4 (obok szpitala) w godz. 7.15-10.00 i w punkcie pobrań przy ulicy Dąbrowskiego 4, I piętro pok. 127 w godz. 7.15-9.00.

 

czytaj więcej

Zdrowie

„Dzień Kobiet z cytologią” w szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. w ramach organizowanej akcji „Dzień Kobiet z cytologią”informuje, iż w dniu 08.03.2019r. w godzinach od 8.30 do 10.30w Poradni Ginekologiczno-Położniczej (II piętro w budynku przy Mieszka I 7) kobiety w wieku 25-59 lat będą mogły wykonać badanie cytologiczne bez rejestracji. 

czytaj więcej

Z Bonem Seniora do okulisty. Podajemy cennik

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w ramach BONU SENIORA od 22.03.2019r. można korzystać z usług medycznych w zakresie okulistyki w Gabinecie Okulistycznym lekarza specjalisty Józefa Kiełbasy w Świnoujściu przy ulicy Sikorskiego 2.

czytaj więcej

Zdrowie

Uwaga panowie. Akcja „Zapuść wąsy dla jaj”

W dniach 13-30 listopada 2018 r. wspierając akcję MOVEMBER Szpital Miejski im Jana Garduły zaprasza mężczyzn do laboratorium na badanie PSA w cenie 26 zł. PSA (specyficzny antygen sterczowy) jest uważany za najlepszy marker nowotworowy gruczołu krokowego, wykorzystywany do rozpoznawania oraz różnicowania raka i łagodnego przerostu stercza.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  Następna Ostatnia