Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia

Służba zdrowia

Szpital Miejski

Chore dzieci mają nową salę zabaw

Mała Wiktoria była pierwszą, która przetestowała nową salę zabaw dla pacjentów oddziału pediatrycznego naszego szpitala. W sali są wydzielone strefy edukacyjne dla starszych i młodszych dzieci oraz strefę do gier i zabaw. Rodzice i opiekunowie, którzy odwiedzają swoje dzieci, znajdą tu również miejsce do wspólnej z nimi zabawy.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowa poradnia w szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że z początkiem września 2018 r. otwiera w ramach finansowania NFZporadnię alergologii dziecięcej.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Ruszają darmowe szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. rozpoczął realizację „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”. Wirus HPV jest odpowiedzialny za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, stworzono  program i  podjęto decyzję o zaszczepieniu młodych mieszkanek Świnoujścia z rocznika 2006, zameldowanych na terenie miasta.

czytaj więcej

Zdrowie

Pakiet badań dla MAMY i TATY w laboratorium szpitala

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się dnia Ojca laboratorium Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu przygotowało dedykowany dla naszych najbliższych pakiet badań, w tym: morfologia + płytki krwi + rozdział 5 Diff WBC, OB, mocz: badanie ogólne z osadem, glukoza, cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy, kreatynina + e GFR, alat, aspat, sód, potas, magnez, fosfataza alkaliczna, CEA (antygen karcinoembrionalny - cena  pakietu 113 zł (cena regularna 143 zł).

czytaj więcej

Miasto

Wyróżnienie dla Szpitala Miejskiego w Świnoujściu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. o.o. otrzymał wyróżnienie za realizację projektu pt.: „Staś Wyspiarski na dzień bardzo dobry” w  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017. Konkurs był ogłoszony przez Fundację Ja-Joy Aim z siedzibą w Barlinku.

czytaj więcej

Zdrowie

Wkrótce ruszy poradnia endokrynologiczna

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. odpowiadając na potrzeby zdrowotne mieszkańców z dniem 02.06.2018 r. udostępnił na terenie zakładu leczniczego, w ramach umowy dzierżawy, gabinet na poradnię endokrynologiczną, w którym przyjmować będzie lekarz specjalista endokrynolog Pani Izabela Bałszan-Kowalska.

czytaj więcej

Zdrowie

Ćwiczenia w szpitalu

W najbliższą środę 25. Kwietnia 2018 r., w godzinach 11.00-11.30, w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły  w Świnoujściu sp. z o.o., zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii z udziałem pracowników Szpitala oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. W następnych dniach na terenie szpitala ćwiczyć będą kolejne zmiany Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Nowy sprzęt dla pacjentów

Członkowie Klubu Rotary Świnoujście przekazali pacjentom świnoujskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego wózek transportowo – prysznicowy.

czytaj więcej

Zdrowie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70% uprawnionych pań. 

czytaj więcej

Zdrowie

Szpital wznawia badania

– Na prośbę mieszkańców wznawiamy w okresie od 11 do 31 grudnia br. badania w zakresie TSH, Wit.D3 oraz  łączne badania w pakiecie TSH+Wit.D3  po obniżonych cenach – informuje Prezes świnoujskiego szpitala Dorota Konkolewska.

czytaj więcej

Zdrowie

Wniosek Szpitala o udział w pilotażowym programie psychiatrii środowiskowej

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. wystąpił do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o uczestnictwo w pilotażowym programie w zakresie psychiatrii środowiskowej. – W dniu 1 grudnia  otrzymaliśmy  informację o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu  weryfikacji podmiotów typowanych do wdrożenia programu – informuje Dorota Konkolewska, Prezes świnoujskiego szpitala.

czytaj więcej

Szpital Miejski

To będą ważne badania

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. złożył w dniu 30 listopada wniosek o dofinansowanie z funduszy UE i Budżetu Państwa badań profilaktycznych w ramach napisanego projektu pn.: Profilaktyka nowotworowa w kierunku wykrywania raka jelita grubego przeznaczona dla mieszkańców miasta Świnoujście realizowana przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. na lata 2018-2022".

czytaj więcej

Zdrowie

Panowie, warto się przebadać

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w związku z tym, iż w kalendarzu medycznym miesiąc listopad jest ogłoszony miesiącem walki z rakiem prostaty laboratorium przyszpitalne w okresie od 20.11.2017 r. do 30.11.2017 r. będzie wykonywało badania PSA w cenie 22 zł.

czytaj więcej

Zdrowie

Tańsze badania szpitalnym laboratorium

Od 8 do 28 listopada 2017 r. w laboratorium szpitala miejskiego przy ulicy Mieszka I 4 (obok szpitala) można taniej zrobić badania TSH (18 złotych), Witamina D3 (37 złotych) oraz pakiet TSH + Wit. D3 (49 złotych).

czytaj więcej

Zdrowie

Badania densytometryczne w szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o. oraz Osteodens zapraszają na badania densytometryczne w kierunku osteeoporozy, które odbędą się 9 listopada br. w godzinach 09.00 – 18.00. Rejestracja pod nr 91 32 67 322, 91 32 67 424 lub osobiście.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowy specjalista w Szpitalu Miejskim

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta, informuje, iż od 25listopada 2017 r. będzie odpłatnie przyjmował lekarz specjalista neurochirurg i otolaryngolog - dr n. med. Zennar Kheder.

czytaj więcej

Zdrowie

Jeszcze można się zaszczepić przeciw grypie

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu informuje, że pozostało już niewiele ponad 200 bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Mieszkańców w wieku 60+ , którzy jeszcze nie skorzystali ze szczepienia informujemy, iż będą mogli to uczynić jeszcze w miesiącu listopadzie zgłaszając się z dowodem osobistym do Szpitala w każdy wtorek od 11.00 do 14.00.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia