Piątek, 23 lutego 2018r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia

Służba zdrowia

Zdrowie

Szpital wznawia badania

– Na prośbę mieszkańców wznawiamy w okresie od 11 do 31 grudnia br. badania w zakresie TSH, Wit.D3 oraz  łączne badania w pakiecie TSH+Wit.D3  po obniżonych cenach – informuje Prezes świnoujskiego szpitala Dorota Konkolewska.

czytaj więcej

Zdrowie

Wniosek Szpitala o udział w pilotażowym programie psychiatrii środowiskowej

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. wystąpił do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o uczestnictwo w pilotażowym programie w zakresie psychiatrii środowiskowej. – W dniu 1 grudnia  otrzymaliśmy  informację o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu  weryfikacji podmiotów typowanych do wdrożenia programu – informuje Dorota Konkolewska, Prezes świnoujskiego szpitala.

czytaj więcej

Szpital Miejski

To będą ważne badania

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. złożył w dniu 30 listopada wniosek o dofinansowanie z funduszy UE i Budżetu Państwa badań profilaktycznych w ramach napisanego projektu pn.: Profilaktyka nowotworowa w kierunku wykrywania raka jelita grubego przeznaczona dla mieszkańców miasta Świnoujście realizowana przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. na lata 2018-2022".

czytaj więcej

Zdrowie

Panowie, warto się przebadać

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w związku z tym, iż w kalendarzu medycznym miesiąc listopad jest ogłoszony miesiącem walki z rakiem prostaty laboratorium przyszpitalne w okresie od 20.11.2017 r. do 30.11.2017 r. będzie wykonywało badania PSA w cenie 22 zł.

czytaj więcej

Zdrowie

Tańsze badania szpitalnym laboratorium

Od 8 do 28 listopada 2017 r. w laboratorium szpitala miejskiego przy ulicy Mieszka I 4 (obok szpitala) można taniej zrobić badania TSH (18 złotych), Witamina D3 (37 złotych) oraz pakiet TSH + Wit. D3 (49 złotych).

czytaj więcej

Zdrowie

Badania densytometryczne w szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o. oraz Osteodens zapraszają na badania densytometryczne w kierunku osteeoporozy, które odbędą się 9 listopada br. w godzinach 09.00 – 18.00. Rejestracja pod nr 91 32 67 322, 91 32 67 424 lub osobiście.

czytaj więcej

Zdrowie

Nowy specjalista w Szpitalu Miejskim

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta, informuje, iż od 25listopada 2017 r. będzie odpłatnie przyjmował lekarz specjalista neurochirurg i otolaryngolog - dr n. med. Zennar Kheder.

czytaj więcej

Zdrowie

Jeszcze można się zaszczepić przeciw grypie

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu informuje, że pozostało już niewiele ponad 200 bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Mieszkańców w wieku 60+ , którzy jeszcze nie skorzystali ze szczepienia informujemy, iż będą mogli to uczynić jeszcze w miesiącu listopadzie zgłaszając się z dowodem osobistym do Szpitala w każdy wtorek od 11.00 do 14.00.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Tańsze badania w szpitalnym laboratorium

Laboratorium Szpitala Miejskiego w Świnoujściu informuje, że w dniach 16-30 października 2017 można taniej zrobić badania TSH, Witamina D3 oraz pakiet: TSH+Wit. D3. Promocyjne ceny to odpowiednio: 18 zł (standardowa cena 28), 35 zł (standardowa 55) i 49 zł (standardowa 83).

czytaj więcej

Szpital Miejski

Chcieli pomóc w ważnej sprawie

Chyba jeszcze wielu z nas pamięta gorący, wakacyjny apel o oddawanie krwi, której – jak często latem – brakowało w świnoujskim szpitalu. Co ciekawe, okazało się, że odpowiedzieli na niego również osadzeni w Zakładzie Karnym w Goleniowie.

czytaj więcej

Zdrowie

Trwają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Szpital Miejski informuje, iż szczepienia przeciwko grypie w miesiącu październiku odbywać się będą w każdy czwartek i piątek od godz. 11.00 do godz. 14.00 w Izbie Przyjęć Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

czytaj więcej

Zdrowie

Uwaga pacjenci. Tańsze badania nowotworowe.

W dniach 20-24. września 2017 r. w laboratorium szpitala miejskiego można taniej wykonać badania CA 19-9. Cena tylko 15 złotych. Laboratorium znajduje się przy ulicy Mieszka I 4 (obok budynku szpitala), czynne w godzinach 7.15 – 10.00. Punkt pobrań przy ulicy Dąbrowskiego 4 (I piętro, pokój 127), czynny w godzinach 7.15 – 9.00. Na badania należy stawić się na czczo.

czytaj więcej

Zdrowie

Zrobią ci w szpitalu. Identyfikacyjna karta grupy krwi

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że od 19. Września 2017 r. w szpitalnym laboratorium można będzie dokonać oznaczenia grupy krwi i uzyskać jej wynik utrwalony na krew karcie. Karta ta jest wyprodukowana na wzór karty bankomatowej i innych plastikowych dokumentów i każdy z nas powinien ją zawsze mieć przy sobie.

czytaj więcej

Zdrowie

Świnoujście liderem profilaktyki

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy co roku nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. – W tym roku, w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań  z zakresu promocji ochrony zdrowia, chcielibyśmy  przyznać tytuł „Super Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy” Miastu Świnoujście – informuje prof. dr hab. Adam Antczak Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

czytaj więcej

Zdrowie

Start akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

Od wtorku 5 września 2017 r. w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły w Świnoujściu rozpoczyna się akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie mieszkańców w wieku od 60 roku życia. Szczepienia będą przeprowadzane w Izbie Przyjęć Pediatrycznej (wejście od ulicy Jana z Kolna), we wtorki – środy – czwartki, w godzinach 10.00 – 14.00. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Nie ma wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej

Możesz uratować życie

Pilnie potrzebna krew!

Świnoujski Bank Krwi prosi o oddawanie krwi. Potrzebne są wszystkie grupy. Aktualnie w banku jest tylko krew tzw. „na ratunek”, czyli wykorzystywana w sytuacji zagrożenia życia.

czytaj więcej

Zdrowie

Szpital z wyróżnieniem

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider nowoczesnej płynoterapii” organizowanym przez Fresenius Kabi Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Przez cały czerwiec. Promocyjne ceny badań

Laboratorium szpitala miejskiego w Świnoujściu zaprasza diagnostykę raka jajnika oraz prostaty. Pierwsze badanie kosztuje 99 złotych, a drugie 60. Ceny bez promocji to odpowiednio 125 i 75 złotych.

czytaj więcej

Miasto

W szpitalu Miejskim im Jana Garduły coraz więcej sprzętu od WOŚP!

Podczas niedawnego rejsu statkiem „Roza Weneda”, w którym udział wzięli członkowie sztabu oraz współpracownicy i przyjaciele Orkiestry w Świnoujściu, szefowa sztabu hm Iwona Postulka poinformowała o wielkim wyróżnieniu jakie otrzymała świnoujska rodzina Orkiestry. Nasz sztab znalazł się pośród najlepszych w Polsce, którym Zarząd Fundacji WOŚP w Warszawie przyznał Medale 25-lecia. Jeden z nich trafił właśnie do Świnoujścia!

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto zdrowia w Świnoujściu

W niedzielę, 21 maja w Świnoujściu już po raz kolejny odbędzie się wystawa EXPO Zdrowie. To znakomita okazja do sprawdzenia ogólnej kondycji organizmu, spróbowania przysmaków zdrowej kuchni i dobrej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Na święto zdrowia zapraszają wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 |  Następna Ostatnia