Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia / To będą ważne badania

Szpital Miejski

To będą ważne badania

Foto: scie24

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. złożył w dniu 30 listopada wniosek o dofinansowanie z funduszy UE i Budżetu Państwa badań profilaktycznych w ramach napisanego projektu pn.: Profilaktyka nowotworowa w kierunku wykrywania raka jelita grubego przeznaczona dla mieszkańców miasta Świnoujście realizowana przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. na lata 2018-2022".

Wniosek opiewa na kwotę ponad 2 mln złotych , w tym 500 tyś.  złotych to środki na zakup nowoczesnego sprzętu, przy wkładzie własnym  5% wartości projektu. 

– Czy wniosek otrzyma dofinansowanie będziemy wiedzieć dopiero w marcu 2018 r. – informuje Prezes szpitala Dorota Konkolewska

Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w ramach RPZP.06.08.00 Wdrożenie kompleksowych programów zdrowotnych dotyczących chorób negatywnie wpływających na rynek pracy, ułatwiających powroty do pracy, umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej oraz zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne. Możliwość objęcia profilaktyką mieszkańców z tego zakresu wynika ze statystyki uzyskanej w ramach Profilaktycznych Badań Przesiewowych, które to wskazują, iż w naszym powiecie mamy tzw. „białe plamy” tzn., że nie objęto profilaktyką raka jelita grubego populacji w liczbie 6802 osoby (w wieku 55-64 lata).

– Jeżeli wniosek szpitala przejdzie weryfikację i uzyska dofinansowanie badania bezpłatne dla mieszkańców miasta w ww. grupie wiekowej rozpoczną się w III kwartale 2018 r. – dodaje Dorota Konkolewska

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus