Sobota, 23 stycznia 2021r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia / Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

Zdrowie

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

Foto: Szpital Miejski

Podczas kolejnych zajęć drugiej już edycji Akademii Młodego Medyka, tym razem młodzi studenci pozwali szczegóły opieki nad pacjentem. Wykład poprowadziła Wiesława Kosińska, pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego. Młodzież miała także okazję poznać procedury obowiązujące na bloku operacyjnym, zwiedzić salę porodową, oddział neonatologiczny, gabinet gastroskopii i izbę przyjęć.

Akademia Młodego Medyka to projekt Wydziału Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Stwarza możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i swoich zainteresowań. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 12 – 16 lat. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, a same zajęcia są podzielone na wykłady i zajęcia praktyczne m.in. w świnoujskim szpitalu, który pełni rolę organizatora zajęć od strony merytorycznej.

W trosce o zapewnienie intymności, w roli pacjenta tym razem wystąpił miś, który jeszcze tego samego dnia został wylicytowany na WOŚP-owej aukcji Kram Rzeczy Dziwnych. Nad przygotowaniem zajęć czuwały: Wiesława Kosińska, Aneta Kamińska, Mirosława Golczak i Krystyna Dolata.

Autor: Szpital Miejski
comments powered by Disqus