Wtorek, 15 czerwca 2021r.

Imieniny: Wita, Jolanty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia / Szpital szczepi „grupę zero”. Przyszły kolejne szczepionki

Zdrowie

Szpital szczepi „grupę zero”. Przyszły kolejne szczepionki

Foto: Szpital Miejski

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zaszczepił pierwsze 150 osób z tzw. „grupy zero”. - Szczepienia są kontynuowane. W poniedziałek (4 stycznia) otrzymaliśmy kolejne 270 dawek szczepionek. Teraz czas na osoby zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i pracowników aptek - mówią w szpitalu.

Przypomnijmy, że świnoujski szpital jest jedną z placówek węzłowych, która posiada uprawnienia do szczepienia pracowników placówek medycznych oraz innych osób z tzw. „grupy zero” przeciw COVID-19. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia szczepionki otrzymały osoby uprawnione do szczepień, o których mowa w piśmie wspomnianego resortu z 18 grudnia 2020 roku i komunikacie Narodowego Funduszu Zdrowia z 29 grudnia 2020 roku.

W szpitalu zgodnie z poleceniem NFZ tworzone były listy uprawnionych do szczepień, które następnie przekazano zwrotnie pocztą e-mail. W poniedziałek do szpitala dostarczono kolejne szczepionki. To 270 dawek.

- Kończymy szczepić personel szpitala. Od 6 stycznia zaczynamy szczepić osoby z „grupy zero” zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, MOPR i pracowników aptek. W tym zakresie drogą email wysyłamy sukcesywnie komunikaty o terminie, godzinie i miejscu szczepienia. Szczepienia wspomnianej grupy zakończymy do 14 stycznia - informuje Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

Co dalej? Padają pytania o terminy kolejnych grup, m.in. seniorów. Sytuacja jest rozwojowa. Świnoujski szpital, podobnie jak inne placówki w Polsce, czeka na działania resortu zdrowia, uruchomienie systemu rejestracji dla pacjentów, który - wedle zapowiedzi przedstawicieli rządu - ma ruszyć do 15 stycznia.

- Nasze dalsze działania będą także uzależnione od działań stosownych resortów i dystrybucji szczepionek w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne dostawy i liczymy, że pomimo wielu trudności, akcja szczepień będzie przebiegać w naszym mieście sprawnie. O postępach będziemy informować na bieżąco - informuje D. Konkolewska.

Autor: Szpital Miejski
comments powered by Disqus