Poniedziałek, 1 marca 2021r.

Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Służba zdrowia / Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć?

Zdrowie

Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć?

Foto: Szpital Miejski

W piątek (15 stycznia 2021 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły rozpoczęła się rejestracja dla osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Od 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób, które ukończyły 70. rok życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. 

Zarejestrować można się telefonicznie szpitalu pod numerem telefonu 91 32 67 404 lub osobiście w rejestracji. Rejestracja będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. 

Możliwa jest także e-rejestracja proponowana przez Ministerstwo Zdrowia poprzez stronę pacjent.gov.pl oraz bezpłatną infolinię, która działa całodobowo: tel. 989. Szczegóły można znaleźć stronie internetowej: www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

W naszym szpitalu punkt szczepień znajduje się przy wejściu B (ul. Jana z Kolna). Miejsce oznaczono dwoma banerami z napisem „do punktu szczepień” (na zdjęciu). Podczas szczepienia należy mieć ze sobą dowód osobisty. 

- O dacie i miejscu szczepienia będziemy informować poprzez system SMS. Podczas rejestracji należy w związku z tym podać swój numer telefonu komórkowego - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły - Szczepimy preparatem Pfizera. Oznacza to, że zaszczepiona osoba będzie musiała przyjąć także drugą dawkę. O terminie kolejnego szczepienia pacjent zostanie poinformowany wraz z przyjęciem pierwszej dawki. Przypomnimy także o tym terminie poprzez system SMS - dodaje.

Szpital Miejski im. Jana Garduły będzie otrzymywał 30 szczepionek tygodniowo. Tyle dawek będzie otrzymywać każda placówka posiadająca punkt szczepień; także dwie pozostałe wykonujące szczepienia na terenie Świnoujścia: Uzdrowisko Świnoujście oraz Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska. Liczba dostarczanych szczepionek nie zależy od placówek medycznych przeprowadzających szczepienia. 

Do środy szpital zaszczepił 691 osób. W przyszłym tygodniu szczepieni będą pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 

Po szczegóły dotyczące szczepień zapraszamy na stronę internetową szpitala: szpital-swinoujscie.pl oraz na fanpage placówki na Facebooku.

Autor: Szpital Miejski
comments powered by Disqus