• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / III Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

Wydarzenia

III Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

W niedzielę 28 lipca, w związku z bardzo silnym wiatrem na plaży, III Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej został rozegrany na boiskach przy ul. Matejki. W szranki stanęło tym razem 10 par, które walczyły w dwóch grupach eliminacyjnych.

Z grup wyłoniono pary półfinałowe:

Ireneusz Kruk/ Przemysław Zborowski – Jurij Bodnar/Rostek Bryovskiy - 21:9
Robert Walczak/Emil Jagielski – Oskar Sierpiński/Igor Gulczyński - 17:21

W meczu o trzecie miejsce Robert Walczak i Emil Jagielski pokonali młody duet Jurij Bodnar/Rostek Bryovskiy - 2:0 (15:9, 15:13)

W finale Turnieju zmierzyły się pary Kruk/Zborowski oraz Gulczyński/Sierpiński. Pierwszy set “padł łupem” Irka i Przemka (15:11), ale w drugiej odsłonie do głosu doszli młodzi zawodnicy, którzy zwyciężyli 15:10. O zwycięstwie zadecydował tie-break, który Igor wraz z Oskarem rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 11:8.

Od początku Turnieju, zmagania siatkarzy śledził bacznie, jeden z czołowych polskich siatkarzy plażowych Miłosz Kruk, który wręczył nagrody czołowym drużynom.

Najlepsze pary otrzymały puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” oraz nagrody rzeczowe od współorganizatora turnieju - Baltic Home Apartamenty. Zwycięzcy turnieju otrzymali voucher do wykorzystania w Restauracji Sofa Bistro.

PODIUM TURNIEJU
1. Igor Gulczyński/Oskar Sierpiński
2. Ireneusz Kruk/Przemysław Zborowski
3. Robert Walczak/Emil Jagielski

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Kolejny turniej na świnoujskiej plaży odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia o godz. 11.00.

Zapisy do turnieju odbywają się na pół godziny przed rozpoczęciem lub pod nr tel. 516167274.