Poniedziałek, 18 listopada 2019r.

Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Ruszył nowy sezon Ligi Biegowej, a wraz z nim – nowa rywalizacja

Liga Biegowa na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego miasta. Inauguracja II edycji odbyła się w dniu 17 listopada 2019 r.  na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyławianie talentów, a także chęć zmotywowania mieszkańców do aktywności fizycznej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie oderwiesz się od szarości dnia codzienego

To miał być fajny dzień i pewnie taki był dla każdego z uczestników #176 parkrun Świnoujście. Dla sympatyków porannego biegania, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, była to okazja do naładowania się pozytywnymi emocjami i oderwania się od szarości dnia codziennego a pięciokilometrowa trasa alejkami Parku Zdrojowego pięknie uściełana liśćmi kolorowej polskiej jesieni zdaje się być ku temu najlepszym miejscem.

czytaj więcej

Flota - Błękitni II Stargard 4-1 (1-0)

Mecz trzech bohaterów

Na wstępie wyjaśnijmy nieobecność dwóch podstawowych zawodników. Damian Staniszewski pauzował za kartki, natomiast Mariusz Helt z powodu kontuzji. Konieczne były oczywiście ruchy w kadrze; Helta zastąpił Oliinyk, do wykonywania stałych fragmentów wyznaczony został Bątkowski, po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją w podstawowej jedenastce pojawił się Harkot. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota zaprasza na pożegnalny mecz w roku 2019

Morski Klub Sportowy Flota zaprasza sympatyków piłki nożnej na spotkanie o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Flotą a Błękitnymi II Stargard. Będzie to ostatni występ pierwszego zespołu Floty przed własną publicznością w tym roku. Nasz zespół ma już zapewnione pierwsze miejsce na zakończenie rundy jesiennej ale do końca sezonu zostało jeszcze 19 spotkań, więc jest o co walczyć. 

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR „Wyspiarz” zaprosza na Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu zaprasza sympatyków tenisa stołowego do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Zawody odbędą się dnia 16 listopada 2019 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od ul. Hołdu Pruskiego).

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegacze na start!

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu  wychodząc naprzeciw potrzebie aktywności ruchowej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w poszukiwaniu młodych talentów biegowych serdecznie zaprasza na II edycję Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem” .

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „Wyspiarz”

Święto Niepodległości, to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków oraz doskonała okazja, aby poprzez sport uczcić pamięć o tych, którym zawdzięczamy nasze Państwo.

czytaj więcej

Sokół Karlino - Flota 0-0

Piłka jest okropna

Co można o tym meczu napisać złego, nie będzie miał wątpliwości żaden hejter. Tym bardziej, że żaden z nich na tym meczu nie był. Mecz był nerwowy. I na boisku, i na trybunach, i na ławkach. Jeszcze przed meczem liczne radiowozy policyjne zwiastowały szczególne wydarzenie.

czytaj więcej

Wydarzenia

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

Zanim poranek przywitałał nas zimnym, deszczowym, ponurym dzień dobry, to wieczór w przededniu był naprawdę gorący… , a wszystko za sprawą tradycyjnego już wypieku rogalików. Robota paliła nam się w rękach (dobrze, że robota, a nie co innego), temperaturę podgrzewał rozpalony do czerwoności piekarnik, a my wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy, nadziewaliśmy i wypiekaliśmy dla Was nasze „parkrunowe rogaliki”. Bardzo mocno zastanawialiśmy się też nad pogodą, która niestety sprawdziła się tym razem co do joty. No cóż, nie zawsze musi być słońce, a deszczu w naszym klimacie przecież nigdy nie za dużo.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bądźcie z nami w sobotę na parkrunie - biegniemy dla Niepodległej

Serdecznie zapraszamy na absolutnie wyjątkowe spotkanie w sobotę (9 listopada 2019) o godz. 9.00 w Parku Zdrojowym przy boisku.  Pobiegniemy i pomaszerujemy z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcemy uczcić ten dzień nie tylko z powagą, ale także radośnie i na sportowo. Prosimy, aby w miarę możliwości ubrać się „patriotycznie”, mile widziane będą stroje w barwach narodowych bądź kotyliony.

czytaj więcej

Sport

Joshua udanie zadebiutował

W 74 minucie niedzielnego meczu z Raselem na boisku pojawił się urodzony w 2003 roku Joshua Maćkowski. To był jego pierwszy występ w drużynie seniorów. Debiut wypadł udanie, szesnastolatek wszedł na boisku bez kompleksu ani respektu dla bardziej rutynowanych przeciwników.

czytaj więcej

Flota - Rasel Dygowo 4-1 (2-0)

Zadra wyciągnięta

Istotnym wydarzeniem tego meczu, choć być może nie wszyscy to zauważyli, było spotkanie dwóch bramkarzy, którzy w I-ligowym sezonie 2011/12, gdy drużynę Floty prowadził Krzysztof Pawlak, walczyli o pierwszeństwo w bramce. W niedzielę stanęli naprzeciwko siebie: Alan Wesołowski we Flocie i Paweł Waśków w Raselu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wysoka temperatura na 174. parkrunie

Nastał listopad i nikt nie obiecywał, że będzie piękna pogoda, a skoro nie obiecywał no to mamy co mamy. Gdyby jednak zmierzyć temperaturę sobotniego # 174 parkrun Świnoujście liczbą uśmiechów i ciepłych powitań, to temperatura skoczyłaby w górę i to znacznie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Święta Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu zaprasza sympatyków tenisa ziemnego do udziału w Halowym Turnieju Tenisa Ziemnego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Zawody odbędą się w dniach od 08 do 11 listopada 2019 r.

czytaj więcej

Wydarzenia

Drużynowy tenis stołowy w ramach Licealiady

W rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w drużynowym tenisie stołowym w ramach Licealiady 2019/2020. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców do reprezentowania naszego miasta w rozgrywkach regionu B oraz zdobycie punktów zaliczanych do współzawodnictwa szkół. 

czytaj więcej

Wydarzenia

173. parkrun

W sobotni, jesienny poranek w naszym pięknym, pokrytym jesienną szatą Parku Zdrojowym odbył się kolejny 173-ty parkrun czyli cykliczny, bezpłatny bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowany w każdą sobotę o 9.00 rano. Frekwencja była troszkę niższa, ze względu na maraton i półmaraton „Nocna Ściema” w Koszalinie. 

czytaj więcej

MKP Szczecinek - Flota 4-2 (2-1)

Nikt nie wygrywa zawsze

Nawet mistrz świata nie wygrywa wszystkiego, więc co dopiero drużyna IV ligi? Kiedyś musiało się to stać, pytanie tylko czy musiało w sobotę? Każdy mecz można wygrać, więc i każdego da się nie przegrać. Czy zagraliśmy słabo, czy może przeciwnik wspiął się na wyżyny? Prawda na pewno jest złożona i niejednoznaczna. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia