Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

OSiR zaprasza na „Czwartki Lekkoatletyczne”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” będzie w roku szkolnym 2017/2018 organizatorem „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbywać się będą dla dzieci i młodzieży reprezentującej poszczególne szkoły na Stadionie Miejskim OSiR w następujących terminach: edycja jesienna - 28 września 2017 r., 04 października 2017 r. oraz 11 października 2017 r. Terminy edycji wiosennej podane zostaną w marcu 2018 r.

czytaj więcej

Błękitni Trzygłów - Flota 0-7 (0-4)

Inaczej być nie mogło

Flota wygrała i awansowała do IV rundy. To jest najważniejsze. Wynik cieszy, ale inny być nie mógł. Flota, choć sama grała bez kilku czołowych zawodników (Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, Michał Protasewicz, Dawid, Trafalski, Piotr Wysocki, Jakub Zdeb) nie miała problemów. Gospodarze nie tylko grali bez swych najgłośniejszych nazwisk, ale mieli w ogóle problem, by przed meczem skompletować jedenastkę. 

czytaj więcej

Flota - Stal Szczecin 1-3 (0-2)

Rutyna przegrała z młodością

W pierwszej kolejce, w prestiżowym derbowym meczu Arkonia wygrywa 1-0 ze Stalą. Później, w dwutygodniowych odstępach, obydwa zespoły przyjeżdżają do Świnoujścia i zwycięzca derbów przegrywa 0-7, a pokonany wygrywa 3-1. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości dlaczego piła nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie?

czytaj więcej

Wydarzenia

VII Bieg Leśnika

W ciepłe, słoneczne południe 17 września, przeprowadzona została VII edycja Biegu Leśnika zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Trasa wiodła duktami leśnymi na Wydrzanach – 2 pętle po około 4,5 km.

czytaj więcej

Wydarzenia

19 rekordów na 62. parkrunie

62. parkrun już za nami a wraz z nim radości, emocje, pot i rekordy, bo przecież parkrun to zawsze dobry wybór na aktywne spędzanie sobotnich poranków. W sobotnim biegu po raz pierwszy pojawili pacemakerzy, a raczej pacemakerki „uzbrojone” w kolorowe balony i kartki z wypisanym czasem, które pomogły zawodnikom w ustanawianiu rekordów życiowych. Za sprawą Igi Kuśmierczyk (40:00), Karoliny Romańskiej (30:00) oraz Ani Górskiej (26:00) padło, aż 19 rekordów trasy.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejne emocje z udziałem AP Baltica!

Kibiców AP Baltica, których jest coraz więcej, czekają kolejne piłkarskie emocje. Już w niedzielę (17.09), ciąg dalszy rozgrywek ligowych ZZPN. Większość spotkań odbędzie się na wyjeździe, gdzie AP Baltica w ramach TLM Młodzik D (2005/06) zagra z drużyną Vineta Wolin, a Trampkarze WLT C (2004) zmierzą się z FASE II Szczecin.

czytaj więcej

Sport

Biegam bo Lubię w Świnoujściu

Świnoujście kocha biegać! Dlatego w poniedziałek 18 września 2017 zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję Biegam Bo Lubię (BBL). Inicjatywa skierowana jest dla wszystkich którzy chcą zacząć biegać, ale również do tych już biegających, którzy ukończyli 16 rok życia.

czytaj więcej

Sport

OSiR zaprasza do sekcji tenisa stołowego

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” informuje, że w dniu 16 września (sobota) wznawia działalność Sekcja Sportowa OSiR - tenis stołowy. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 15.45 - 18.00 oraz w soboty w godz. 15.00 - 17.00 na Hali Sportowej OSiR przy ul. Piłsudskiego 9. Trenerem Sekcji jest Pan Mirosław Weremiuk.

czytaj więcej

Sport

OSiR zaprasza do sekcji lekkoatletycznej

W dniu 11 września w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 Świnoujście - Warszów rozpoczęła działalność Sekcja Sportowa OSiR „Wyspiarz” o profilu lekkoatletycznym. Trenerem sekcji jest Pan Adam Wielechowski - Trener PZLA, wspierający zaplecze kadry narodowej z LA.

czytaj więcej

Piłka nożna

Niedziela z AP Baltica

W ostatnią niedzielę (10.09) AP Baltica rozegrała wiele emocjonujących spotkań niemal we wszystkich kategoriach wiekowych, uczestnicząc w rozgrywkach ligowych ZZPN.  Dzień rozpoczął się od  ligowego turnieju w kategorii wiekowej E1 Orlik (2007/08), którego AP Baltica była organizatorem

czytaj więcej

Piłka nożna

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

czytaj więcej

Wicher Brojce - Flota 2-5 (1-1)

Pojedynek wilczura z ratlerkiem

Być może przyjaciele w Brojcach obrażą się za ten tytuł, ale już spieszę z wyjaśnieniem. Owczarek i pinczer miniaturowy walczą inaczej, w końcu pierwszy z nich jest kilkakrotnie większy od drugiego. Gdy wyczytamy gdzieś w literaturze, że pinczer miniaturowy jest psem obronnym, ludzie zwykle pokładają się ze śmiechu. Tymczasem? Ratlerek skoczy, ugryzie i schowa się np. pod łóżkiem. Wyjdzie, gdy zaistnieją warunki ugryzienia po raz kolejny. Przeciwnik takiej możliwości nie ma, ale oczywiście, gdy już ratlerka dopadnie, zagryzie w mig.

czytaj więcej

Wydarzenia

Deszcz nie przeszkodził biegaczom na parkrunie

Sobotni 61. bieg parkrun „wpasował” się dokładnie pomiędzy opadami deszczu. Warunki były naprawdę niezłe i być może dlatego aż 77 osób zdecydowało, że warto trochę poruszać się. Po intensywnej rozgrzewce - zwarta grupa ruszyła ostro goniąc „rower bezpieczeństwa”, ale Waldek Szczęsny trzymał się dzielnie i nikomu nie pozwolił się wyprzedzić, aż do samej mety.

czytaj więcej

Sport

Zapowiada się ciekawa niedziela dla fanów piłki!

Już w niedzielę(10.09) na głównym, trawiastym boisku stadionu OSiR przy ul. Matejki w Świnoujściu, o godzinie 10:00 piłkarze AP Baltica rozpoczną zmagania w ramach II kolejki Terenowej Ligi Młodzików ZZPN, gdzie zmierzą się z Gryfem Kamień Pomorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Blisko 60 zawodników na 60. parkrunie

W piękny wrześniowy poranek, po raz kolejny, a dokładnie 60. parkrunowych biegaczy spotkało się w Parku Zdrojowym i po raz kolejny grupa sportowych zapaleńców pokonała 5 kilometrowy odcinek ustanawiając swoje rekordy, pokonując własne bariery, a czasem nawet lenistwo.

czytaj więcej

Flota - Arkonia Szczecin 7-0 (2-0)

Pełna rehabilitacja z wysokimi odsetkami

Po poprzednim meczu Floty w Chociwlu i wczorajszym występie reprezentacji Polski rzeczywiście można było wyleczyć się z piłki. Ale ci, co zwątpili i nie przyszli na dzisiejszy mecz, mają czego żałować. Wygrane Floty na poziomie 7-0 nie są wprawdzie w ostatnich latach rzadkością, ale nie tylko z tego się cieszymy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia