Piątek, 28 lutego 2020r.

Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Flota - Polonia Płoty 3-1 (0-1)

Frejnik strzelił bramkę!

Mecz można powiedzieć zgodny z oczekiwaniami. Mimo iż był to sparing, zrozumiałym było, że goście zagrają bardziej pod wynik, tzn. uważnie w obronie, szukając szans w kontrach. Tak się stało i wynik też można uznać za zgodny z oczekiwaniami. Nie było może zakładane 0-1 do przerwy, ale do tego dla odmiany zdążyliśmy się przyzwyczaić. 

czytaj więcej

Wydarzenia

100 parkrun Aleksandry

191. parkrun był wyjątkowy, ponieważ to właśnie 22.02.2020 r. Aleksandra Jaworska otrzymała dyplom. I to nie byle jaki dyplom, tylko ukończenia 100 biegów w ramach parkrun. Jeszcze raz ogromne gratulacje. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, a wiatr przeszywał swoim zimnem, to znalazło się 57 uczestników i aż 16 wolontariuszy. Na szczęście na pomoc przyszła pyszna, rozgrzewająca herbatka, więc wszyscy dali radę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Love parkrun

Dwie setki i jedna pięćdziesiątka to nie jest bynajmniej menu drink baru, ale ilość odbytych biegów w ramach parkrun. Osiągnięciami takimi mogą od dzisiaj pochwalić się Patrycja APERLIŃSKA (100 biegów), Robert DERDA (100 biegów) i Jarosław GOŁĄBIOWSKI (50 biegów), co zostało też na dzisiejszym #190 parkrun Świnoujście potwierdzone stosownymi dyplomami, które tuż przed biegiem wręczyła laureatom koordynator dzisiejszego spotkania. Jeszcze raz gratulujemy jednocześnie czekając na dalsze osiągnięcia.

czytaj więcej

Piłka nożna

Młodzież Floty wygrywa w Pasewalku

W niedzielę 09 lutego 2020 w niemieckim Pasewalk młodzi piłkarze Floty uczestniczyli w dwóch halowych turniejach piłki nożnej. Miło nam zakomunikować, że nasi chłopcy wygrali obydwa turnieje!

czytaj więcej

Wydarzenia

Początek ferii na 189. parkrunie

Pierwsza sobota ferii wcale nie oznacza, że zwolennicy parkrun Świnoujście czują się zwolnieni z porannego rozruchu. Wielu z nich specjalnie poukładało sobie plany wyjazdowe w taki sposób, aby pobiec dzisiaj w #189 edycji parkrun Świnoujście. I tak na lekko zmodyfikowanej trasie (modyfikacja wymuszona przez remont sieci wodnej w okolicach fontann) znalazło się 58 zawodników i tyle samo zawodników ją ukończyło. 

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica na charytatywnym turnieju w Greifswaldzie

W miniony weekend AP Baltica Świnoujście wzięła udział w międzynarodowym charytatywnym turnieju halowym Sparkassen Cup 2020 w Greifswaldzie. Swój udział w zawodach dla chłopaków do 10 roku życia zapowiedziało 14 renomowanych zespołów z Niemiec, Polski, Szwecji i Łotwy.

czytaj więcej

Infrastruktura

OSiR „Wyspiarz” zaprasza do treningu na nowej rzutni

Miło nam poinformować, że można już korzystać z rzutni do pchnięcia kulą. Została ona zbudowana dzięki decyzji Marszałka województwa Zachodniopomorskiego, który pozytywnie zaopiniował wniosek o przyznanie dofinansowania na remont i modernizację infrastruktury sportowej na rok 2019. Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" angażując środki własne i uzyskane dofinansowanie  zbudował na koronie Stadionu Miejskiego, przy ul. Matejki 22 rzutnię treningową do pchnięcia kulą. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

Pierwszy dzień lutego roku pańskiego 2020 ni mniej ni więcej przypadał w sobotę, a jak sobota to parkrun. I jak tradycja biegowa nakazuje w każdą sobotę buty już same niosą ich właścicieli do Parku Zdrojowego, aby wziąć po raz kolejny udział w pięciokilometrowym biegu w ramach parkrun. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wygrana siatkarzy z ZSM w ramach Liceliady

W czwartek 30 stycznia 2020 r. w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej odbyły się Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Siatkowej chłopców w ramach Licealiady 2019/2020. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu, a do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów ze świnoujskich szkół średnich w kategorii chłopców: LO, CEZiT, ZSM, AKS i LOGOS.

czytaj więcej

Wydarzenia

Endorfiny na 187. parkrun

Tradycyjnie w sobotę punktualnie o godzinie 9.00 koordynator 187. parkrunowego spotkania – Agnieszka Michalska dała sygnał do startu. Zanim to nastąpiło o odpowiednie rozciąganie zawodników podczas rozgrzewki zadbał Piotr Maćkiewicz.

czytaj więcej

Flota - Iskra Golczewo 5-2 (0-1)

Pierwszy sparing za nami

Jak na pierwszy mecz po zimowych urlopach drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Na początku, zgodnie z oczekiwaniami piłka trzymała się nóg piłkarzy Floty. Goście w tym czasie uważni w obronie, nie bardzo mogli przedrzeć się pod bramkę Floty. Z tej przewagi wynikła jednak tylko jedna naprawdę niebezpieczna sytuacja w 14 minucie, ale Iskra nie zdołał dobiec do podania Adamskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siatkarskie rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W czwartek 23 stycznia 2020 r. w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2005/2006. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dobra pogoda dla uczestników 186. parkrunu

„Nim przyjdzie wiosna, nim miną mrozy w ciszy kolebce…” chciałoby się zaśpiewać ale zimy ani widu ani słychu. Już połowa stycznia, a u nas nie spadła jeszcze ani jedna śnieżynka, a temperatura zaledwie dwa albo trzy razy oscylowała wokół zera. No cóż, taki mamy klimat… Pewnie dla biegaczy to dobra pogoda, bo nosy i uszy nie marzną, w butach jest sucho, nie poci się człowiek zbyt mocno. Nic tylko biegać, biegać, biegać.

czytaj więcej

Wydarzenia

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

Idea i zasada działania WOŚP ma wiele wspólnego z parkrunem. Oba przedsięwzięcia opierają się na zaangażowaniu wolontariuszy, którym jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni. Do pomocy i udziału zgłosiło się wielu ludzi dobrej woli, aby wesprzeć akcję. Od samiutkiego rana po Parku Zdrojowym dwoiło się i troiło sporo osób aby ten poranek sprawić idealnym. Nawet zostały rozgonione deszczowe chmury, które próbowały się rozgościć w parku. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrun zagra z WOŚP

Przed nami sportowa sobota. Już o godz. 8.55 wystartują rowerzyści, o godz. 9.00 biegacze i chodziarze, a bieg dla dzieci o godz. 9.05 na dystansie 150 metrów. W trakcie całej imprezy do puszek będą zbierane datki, a jeśli ktoś zapomni o pieniądzach, będzie mógł dokonać wpłaty na konto WOŚP poprzez terminal płatniczy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia