Sobota, 20 lipca 2019r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Sport

Espanyol Barcelona trenuje z Balticą Świnoujście

W dniach 15.07-19.07.2019 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu zarządzanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji odbywa się Letni Camp Piłkarski "ESPANYOL BARCELONA", zorganizowany przez Firmę MasterCamps wraz z AP Baltica Świnoujście. Jest to obóz piłkarski dla dzieci urodzonych w latach 2005-2013. Treningi odbywają się dwa razy dziennie pod okiem m.in. dwóch trenerów z RCD Espanyol Barcelona. Mogą się oni pochwalić się występami w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii w barwach tego klubu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turnieje Siatkówki Plażowej. Znamy zwycięzców

W minioną niedzielę tj. 14.07.2019r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu zorganizował Turnieje Siatkówki Plażowej z cyklu Wakacje 2019. Zawody odbywały się na boiskach do siatkówki plażowej, na plaży przy Centrum Koordynacyjnym. Łącznie udział wzięło 10 drużyn (26 uczestników).

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 21.07.2019 r. na wycieczkę rowerową. Będzie to trasa rowerowa o długości 63,7 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GOTHEN - KÖLPINSEE - ZEMPIN - KOSEROW - TRUSKAWKOWY RAJ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

3 urodziny pakrun

Po raz 158. stanęli na starcie biegacze uczestniczący w cotygodniowym biegu parkrun na dystansie 5 km w parku naszego miasta i w 67 miastach w Polsce, a na świecie w ogromnej liczbie. Ponieważ była to nasza impreza urodzinowa, to relacja będzie też bardziej uroczysta i nieco większa. Dziś na starcie stanęło 113 biegaczy, chodziarzy i 24 wolontariuszy, choć i niezapisani wolontariusze też się przyczynili do uświetnienia imprezy.

czytaj więcej

Sport

W sobotę urodzinowy parkrun

To już trzy lata każdy sobotni poranek witamy wspólnie z Wami w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Nie inaczej będzie i tym razem ale może tylko odrobinę uroczyściej, bo właśnie 13 lipca 2019 roku obchodzimy nasze kolejne urodziny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny Turniej Piłki już za nami

W sobotę 06.07.2019 r. na boisku im. Tadeusza Kaczmarka przy ul. Białoruskiej odbył się Wakacyjny Turniej Piłki nożnej dla młodzieży z rocznika 2001 i młodszych, zorganizowany przez OSiR "Wyspiarz" wraz z UKS Prawobrzeże Świnoujście. W turnieju udział wzięło 6 zespołów w składach 6 osobowych, reprezentujących miasto Świnoujście, Wolin, Międzyzdroje oraz Kamień Pomorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po wyspie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 14.07.2019 r. na wycieczę rowerową połączoną z grillowaniem. Będzie to trasa rowerowa o długości 60,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - BANSIN DORF - SCHMOLLENSEE - PUDAGLA - STOBEN - BALM - DEWICHOW (grill) - MELLENTHIN - DARGEN - GARZ - ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrunowi maniacy na starcie

Po saharyjskich niemal, czerwcowych upałach mamy w końcu chwilę wytchnienia, przynajmniej do końca następnego tygodnia. Może jednak gdyby te pogodowe wahania nie były aż tak radykalne, łatwiej byłoby się wszystkim przystosować. No cóż, z pogodą jak z kobietą… nigdy nie przewidzisz… 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci i Młodzieży

W sobotę 6 lipca, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej rocznik 2001 i młodsi.  Impreza odbędzie się  na boisku im. Tadeusza Kaczmarka  przy ul. Białoruskiej. Gramy na „sztucznej trawie”. Składy zespołów 6-osobowe (1 + 5). 

czytaj więcej

Wydarzenia

50 i 100 na parkrunie

Mimo, iż wakacyjny czas już się zaczął ,a sporo ludzi wyjechało na długo wyczekiwane i zasłużone wakacje, dzisiejszy #156 parkrun Świnoujście zgromadził całkiem sporo porannych, bo aż 66 biegaczy. Przed samym startem uhonorowani stosownymi dyplomami i gromkimi brawami zostali: Adam APERLIŃSKI za ukończenie 100 biegów w ramach parkrun, a Przemysław KUCHARSKI oraz Horst TRETTIN za pokonanie 50 parkrunów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Sukces AP Baltica w Niemczech

W miniony weekend Akademia Piłkarska BALTICA wzięła udział w turnieju piłkarskim, który odbywał się w niemieckim Ferdinansdhof. W kategorii wiekowej Żaka (2010) drużyna Baltici pod wodzą Trenera Piotra Sułkowskiego zaprezentowała znakomity futbol, dochodząc do finału turnieju. W decydującym meczu nasi młodzi piłkarze przegrali pechowo 0-1, będąc drużyną zdecydowanie lepszą od przeciwnika i zajęli ostatecznie 2 miejsce.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na rowery ze ŚwIRami!

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 30.06.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 65,4 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE-WOLIŃSKI PARK NARODOWY - „WYDRZY GŁAZ” - WISEŁKA - DARGOBĄDŹ - J. TURKUSOWE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

VII Bieg Świętojański za nami

W ciepły, słoneczny sobotni wieczór 22 czerwca długodystansowcy przywitali pierwszy dzień lata na sportowo. Wzięli oni udział w VII edycji Biegu Świętojańskiego organizowanego przez Klub Biegacza Jogging. Trasa wiodła z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską i liczyła blisko 13 km (12.830).

czytaj więcej

Świnoujście Match Race

Ostra walka w Świnoujściu!

W centrum Świnoujścia na Świnie tuż przy Porcie Jachtowych zakończyły się emocjonujące finały regat Świnoujście Match Race zaliczanych do Pucharu Świata i European Match Racing Tour. Po zaciętych finałach najlepszym okazał się Patryk Zbroja z załoga z KS Dobra Marina ze Szczecina.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny parkrun z tatą

W pierwszy wakacyjny weekend świnoujski Park Zdrojowy 155 raz gościł uczestników parkrun. O godz. 9.00 w ciepłych promieniach słońca na starcie stanęło 67 osób, które zdecydowały się rozpocząć ten dzień aktywnie. Wśród uczestników przeważali mieszkańcy naszego grodu, ponadto gościliśmy zawodników ze Szczecina, Międzyzdrojów, kilku śląskich miast, niemieckiej części wyspy Uznam, a nawet z bardzo dalekiej RPA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mocna stawka na meczach w Świnoujściu!

Do centrum Świnoujścia po raz 6 powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata i punkty do cyklu European Match Race Tour.

czytaj więcej

Piłka nożna

Potrzebny nasz doping. Piłkarze Prawobrzeża walczą o awans!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w historii Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prawobrzeże”! Najpierw mecz na wyjeździe (20. czerwca 2019), a w niedzielę 23 czerwca zagrają u siebie na boisku przy ulicy Białoruskiej. Rywalem jest Orzeł Pęzino, a stawką awans do ligi okręgowej, czyli 5 ligi piłkarskiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zaproszenie na VII Bieg Świętojański

W sobotę 22 czerwca odbędzie się VII edycja Biegu Świętojańskiego, inaugurującego rozpoczęcie kalendarzowego lata. Zapisy od 19.00, start o 20.00 z Góry Słowiańskiej w Worku za strzelnicą, w przedłużeniu ul. Rycerskiej. Trasa wiedzie z G. Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na Górę Słowiańską i liczy 12km.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 23.06.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 35 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - OGNICA - DOOKOŁA WYSPY KARSIBÓR - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia