Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Flota - Pogoń II Szczecin 2-2 (0-2)

Zamienili się koszulkami?

Mecz jako żywo przypominał spotkanie Floty z Pogonią w I lidze, w 2011 w Szczecinie. Wtedy to w pierwszej połowie Flota o mało nie rozerwała Pogoni na strzępy, a po przerwie sytuacja się odwróciła o kąt półpełny i z trudem dowieźliśmy remis. Ktoś wtedy powiedział, że w przerwie drużyny chyba zamieniły się koszulkami. Teraz było odwrotnie w sensie klubów a tak samo w sensie gospodarze - goście. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Wolińskiego Parku Narodowego

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w wycieczce rowerowej o długości 63 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - WOLIŃSKI PARK NARODOWY - „WYDRZY GŁAZ” - DARGOBĄDŹ - J. TURKUSOWE - ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Flota - Unia Janikowo 3-1 (2-0)

Start - palce lizać

Kto był na tym meczu, nie powinien mieć wątpliwości, czy warto wybrać się na następny. Nasza drużyna pokazała dziś wszystko co najlepsze. Wygrała w pełni zasłużenie i co najważniejsze udowodniła, że jest w stanie walczyć z każdym i nikomu punktów nie dostarczy. Kto je zdobędzie będzie musiał na nie bardzo mocno zapracować. Nie graliśmy przecież z byle kim. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota zaprasza na pierwszy mecz w III lidze

Drużyna Morskiego Klubu Sportowego Flota, która awansowała w tym roku do III ligi, w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, o godzin nie 17:00 rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie. Przeciwnikiem będzie dobrze nam znany z przeszłości klub – Unia Janikowo. Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22. 

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR „Wyspiarz” zaprasza na Wakacje na Sportowo!

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia rekreacyjno-sportowe pod nazwą WAKACJE NA SPORTOWO. Zajęcia będą się odbywać w kilku dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, badminton, piłka nożna oraz tenis ziemny według ustalonego harmonogramu znajdującego się poniżej. Wszystkie zajęcia prowadzone będą pod okiem specjalistów w danej dyscyplinie sportowej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywności.

czytaj więcej

Flota - Gwardia Koszalin 2-2 (2-2)

Powiew jesieni

Obejrzeliśmy ciekawe spotkanie, a co ważne szczególnie, ligowych przeciwników w zbliżającym się sezonie. Były bramki, czyli to na co w piłce nożnej się zwykle długo czeka, a co jest przecież istotą tej gry. Jak u Hitchcocka zaczęło się od trzęsienia ziemi Już w 3 minucie w polu karnym Floty znalazł się Grela, wykonał raczej wrzutkę niż strzał, niestety Kołat interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła pod poprzeczkę naszej bramki. Drużyna Floty jednak się nie zdeprymowała i już 4 minuty potem Tarasewicz przepięknym strzałem z dystansu wyrównał. 

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na wspólną wycieczkę rowerową

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w Rajdzie Rowerowym o długości 38 km na trasie ŚWINOUJŚCIE – MIĘDZYZDROJE – ZALESIE MUZEUM POLIGON V-3 (OGNISKO NAD JEZIOREM WICKO MAŁE) – ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Sport

Nowe Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG

Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG to nowy projekt, który jest tworzony przez ludzi z pasją. Główną rolą Centrum jest propagowanie sportu w Świnoujściu wśród dzieci oraz umożliwienie młodym ludziom rozwoju. Mamy również bogatą ofertę zajęć dla dorosłych na różnym poziomie zaawansowania. Planujemy utworzenie zawodniczej grupy MMA, aby umożliwić rozwój osobom, które chcą zajmować się tym zawodowo. 

czytaj więcej

Flota - Iskra Golczewo 4-0 (0-0)

Klasyczny hat trick asystencki Staniszewskiego

Bez wątpienia największym wydarzeniem tego meczu były trzy kolejne asysty w drugiej połowie Damiana Staniszewskiego. Wszystkie po rzutach rożnych z północno-wschodniego narożnika boiska. W 64 minucie wrzucił na głowę Stasiaka, który musnął piłkę tak, by ta wpadła przy "dłuższym" słupku.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę!

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w Rajdzie Rowerowym o długości 31 km na trasie ŚWINOUJŚCIE – OGNICA – DOOKOŁA WYSPY KARSIBÓR (NA TRASIE OGNISKO) – PRZEPRAWA KARSIBÓR – ŚWINOUJŚCIE.

 

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 4-0 (1-0)

Spokojny mecz z prawidłowym wynikiem

Mecz był piknikowy. Szybka bramka w 2 minucie uspokoiła drużynę Floty a gościom dała wyraźnie do zrozumienia, że muszą zadbać przede wszystkim o uniknięcie klęski. Potem już goście bronili się jak umieli, do 64 minuty nie pozwalając sobie strzelić drugiego gola. Wynik jest jakiego można się było spodziewać, choć mógł - a nawet powinien - być znacznie wyższy. 

czytaj więcej

Flota - Warta Gorzów 1-0 (0-0)

Na dobry początek

Długi rozbrat z piłką spowodował, że sparing z nieznaną nam do tej pory (w sensie kontaktów) drużyną przeżywaliśmy jako naprawdę ważne wydarzenie. Widzów przybyło raczej więcej niż się spodziewano, a zawodnicy się nie oszczędzali, stąd masa kartek. To ostatnie akurat jest złe, ale dowodzi ogromnej waleczności. 

czytaj więcej

Rekreacja

ŚwIRy wracają na trasy!

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w Rajdzie Rowerowym o długości 31 km na trasie ŚWINOUJŚCIE – FALOCHRON CENTRALNY – PRZYTÓR – PRZYSTAŃ ŁUNOWO (GRILLOWANIE) – PRZEPRAWA KARSIBÓR – ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Miasto

Pamiętajcie! Na pumptracku tylko w kasku!

Pumptrack przy ulicy Grunwaldzkiej jest po to, aby z niego korzystać. Ale korzystać z głową… Głową w kasku! Apelujemy szczególnie do rodziców. Pilnujcie proszę, aby wasze dzieci jeździły w kasku. To przecież dla ich bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota w III lidze

Na posiedzeniu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej w dniu 7 maja 2020 podjęto wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjmuje się stan po ostatniej rozegranej kolejce. 

czytaj więcej

Koronawirus

Spotkania parkrun w marcu odwołane

W związku z sytuacją zwiększającego się zagrożenia koronawirusem oraz zaleceniami i działaniami mającymi na celu ograniczenie jego rozprzestrzeniania została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich edycji parkrun do końca marca.

czytaj więcej

Miasto

Nowe urządzenia na świnoujskich kortach tenisowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” ma miłą wiadomość dla tenisistów korzystających i chcących skorzystać z kortów tenisowych przy ul. Matejki 17a. Ośrodek by uatrakcyjnić swoją ofertę i zwiększyć komfort graczy zakupił nową profesjonalną maszynę do wyrzucania piłek Siboasi W3. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo z „Wyspiarzem”

W niedzielę 08 marca 2020 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” już po raz VIII zorganizował bieg specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Celem imprezy była promocja sportu, upowszechnianie aktywności fizycznej – biegania wśród kobiet oraz uczczenie Dnia Kobiet na sportowo.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia