Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Wspólny bieg: 346. parkrun Świnoujście i „Bieg Abstynenta” Stowarzyszenia Trzeźwościowego „HOL”

Każdy z biegaczy, czy chodziarz może mieć inną motywację. Jedni pobijają swoje rekordy, poprawiają szybkość i technikę biegu, inni znajdują w aktywności odpoczynek i relaks „dla głowy” po całym tygodniu pracy, są też i tacy, co czerpią radość ze spotkania z innymi, a bieg jest tylko dodatkiem. Natomiast wszyscy realizują jeden ważny cel – wybierają aktywność w trosce o swoje zdrowie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Królowa sportu wraca na świnoujski stadion

Z radością zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na VI Edycję Mityngu Lekkoatletycznego „Wyspiarza”, który odbędzie się w dniu 18 maja 2024 r. o godzinie 13,00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu przy ulicy Matejki 22.

czytaj więcej

Wydarzenia

345. parkrun Świnoujście

Jeszcze dzień dobrze się nie rozpoczął, a w Parku Zdrojowym zrobiło się wesoło i kolorowo. To za sprawą 345. edycji parkrun Świnoujście. W naszej nadmorskiej lokalizacji pojawiło się 46 miłośników biegania i chodzenia,  zdecydowanych wejść (a dokładniej wbiec) w ten weekend z pełną energią.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne

Po przerwie zimowej wystartowały zawody z cyklu „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych”, które zostały zorganizowane na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Głównym organizatorem zawodów jest Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje przy współpracy z Szkołą Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Majówkowy 244. parkrun

W sobotę tuż przed godz. 9.00 w okolicach boiska w parku Zdrojowym zaczęli pojawiać się ludzie. Sportowe stroje, buty do biegania i serdeczne uśmiechy na twarzach dawały do zrozumienia, że są tutaj nieprzypadkowo.

czytaj więcej

Wydarzenia

V zawody VII edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

25 kwietnia 2024 r., na Stadionie Miejskim odbyły się kolejne zawody VII  edycji „Świnoujskich  Czwartków Lekkoatletycznych”. Czwartki Lekkoatletyczne to impreza o zasięgu ogólnokrajowym, podczas której dzieci ze świnoujskich szkół rywalizują ze sobą podczas rundy jesiennej i wiosennej w trzech kategoriach wiekowych w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przed nami Biegi Majowe

Serdecznie zapraszamy na imprezę biegową, która odbędzie się 3 maja na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Podczas imprezy zaplanowane są biegi dla dzieci oraz bieg w kategorii OPEN.

czytaj więcej

Wydarzenia

Relacja z turnieju KS Prawobrzeże Świnoujście

13.04.2024 roku Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście był organizatorem Turnieju pn. „Cykl turniejów o Puchar GAZ-SYSTEM” pod generalnym patronatem Sponsora Głównego Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Łukasz najszybszy na 341. parkrun

W sobotni poranek Park Zdrojowy przywitał przepiękną zielenią drzew i traw uczestników 341. parkrunu. Blisko 40 osób stanęło na linie startu, żeby pokonać wspólnie sobotnie 5 km. Wśród biegaczy i chodziarzy pojawili się tacy co byli po raz pierwszy Dorota Chojnacka i Krzysztof Plich, ale też osoby, których na spotkaniach parkrunowych dawno nie było.

czytaj więcej

Wydarzenia

Cykl turniejów o puchar GAZ-SYSTEM

13 Kwietnia 2024 roku, w sobotę, odbędzie się turniej pn. „Cykl turniejów o puchar GAZ-SYSTEM” pod patronatem Sponsora Głównego Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wiosenny 338. parkrun

Dziś zrób to czego nie innym się nie chce, a jutro będziesz miał to czego inni pragną - taka maksyma przyświecała uczestnikom 338. parkrun, którzy pokonali 5 km odcinek w wiosennych warunkach i z przełamaniem własnych słabości. Mariuszowi Helt, Karinie Mikulskiej Gawle oraz Natalii Białkowskiej udało się pokonać swoje rekordy życiowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo z „Wyspiarzem”

W sobotę 9 marca 2024r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” już po raz XI zorganizował bieg specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. W imprezie biegowej towarzyszył jak zwykle marsz Nordic Walking i bieg w „szpilkach”. Wyniki, miejsce i rekordy życiowe były ważne, ale nie mniej istotny był sam udział w gronie innych ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie biegania.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet na 336. parkrunie

336. parkrun Świnoujście rozpoczął się w blasku marcowego słońca. Na starcie punktualnie o 9.00 stawiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek gotowych, aby zmierzyć się z cotygodniową „piątką”. Cały bieg dedykowany był dziś szczególnie wszystkim Paniom, które wczoraj obchodziły swoje święto. Tym razem każda z zawodniczek wbiegając na metę, oprócz tokenu otrzymała pięknego tulipana i uśmiech od wolontariuszki Marty Duszkiewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

90 urodziny Horsta na 334. parkrunie

Intensywne promienie słoneczne przebijały się przez mroźne powietrze w Parku Zdrojowym, w którym pojawili się w sobotni poranek uczestnicy 334. parkrunu. Zanim nastąpił start odśpiewano 100 lat jednemu z uczestników parkrunowych spotkań Horstowi Trettinowi, który ukończył 90 lat i na rowerze dojechał na parkrun z pobliskiego Garz Warto przypomnieć, że Horst był jednym organizatorów i uczestników pierwszego transgranicznego maratonu na trasie Świnoujście – Wolgast.

czytaj więcej

Wydarzenia

333. anielski parkrun

Tak, to już nasz 333. parkrun, a zatem warto sięgnąć do znaczenia tej aniołowej liczby, która oznacza dobro, szczęście, wzmacnia pewność siebie i zachęca do podejmowania odważnych decyzji. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia