Poniedziałek, 1 czerwca 2020r.

Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Miasto

Pamiętajcie! Na pumptracku tylko w kasku!

Pumptrack przy ulicy Grunwaldzkiej jest po to, aby z niego korzystać. Ale korzystać z głową… Głową w kasku! Apelujemy szczególnie do rodziców. Pilnujcie proszę, aby wasze dzieci jeździły w kasku. To przecież dla ich bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota w III lidze

Na posiedzeniu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej w dniu 7 maja 2020 podjęto wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjmuje się stan po ostatniej rozegranej kolejce. 

czytaj więcej

Koronawirus

Spotkania parkrun w marcu odwołane

W związku z sytuacją zwiększającego się zagrożenia koronawirusem oraz zaleceniami i działaniami mającymi na celu ograniczenie jego rozprzestrzeniania została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich edycji parkrun do końca marca.

czytaj więcej

Miasto

Nowe urządzenia na świnoujskich kortach tenisowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” ma miłą wiadomość dla tenisistów korzystających i chcących skorzystać z kortów tenisowych przy ul. Matejki 17a. Ośrodek by uatrakcyjnić swoją ofertę i zwiększyć komfort graczy zakupił nową profesjonalną maszynę do wyrzucania piłek Siboasi W3. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet na sportowo z „Wyspiarzem”

W niedzielę 08 marca 2020 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” już po raz VIII zorganizował bieg specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Celem imprezy była promocja sportu, upowszechnianie aktywności fizycznej – biegania wśród kobiet oraz uczczenie Dnia Kobiet na sportowo.

czytaj więcej

Wydarzenia

Medale młodych świnoujskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie

W sobotę 07 marca 2020 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkoatletyce. Zawody zorganizowane w ramach Ministerialnego Programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. W konkurencjach biegowych i technicznych wystartowała 13 osobowa grupa młodych lekkoatletów na co dzień uczęszczających za zajęcia lekkoatletyczne prowadzone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

czytaj więcej

Vineta Wolin - Flota 1-1 (0-0)

Ten punkt trzeba szanować

Myślę, że nikt nie może narzekać. Drużyny stworzyły ciekawe, szybkie, waleczne widowisko, nie było przegranych, a wynik jest sprawiedliwy. Mecz mógł się rozstrzygnąć zarówno w jedną jak i druga stronę, ale najsprawiedliwszy jest remis z bramkami. Pierwszy rzut rożny wykonywała w 8 minucie Flota, minutę później mieliśmy pierwszy strzał, który oddał Skorb ale był on zbyt wysoki. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet na parkrunie

To, że parkrun jest kobietą wiadomo od zawsze. Dzisiejsza #193 edycja parkrun Świnoujście tylko to potwierdziła`, bo chyba pierwszy raz się zdarzyło, aby spośród osób które ukończyły dzisiejsze parkrunowe zmagania było więcej jakże uroczych pań niż panów. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie pomagali dla Tosi

Mimo że na dworze zimno i plucha to znalazło się grono 61 biegaczy i kijkarzy oraz 16 wolontariuszy, którzy przyszli na #192 parkrun Świnoujście. Niesamowity dzień, gdyż nasze sobotnie biegi nieczęsto wypadają 29 lutego. Taka okazja trafia się tylko raz na kilkadziesiąt lat. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrzostwa Świnoujścia w Piłce Ręcznej

W ramach współzawodnictwa sportowego szkół, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował w dniu 27 lutego  2020 r. w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej Mistrzostwa Miasta – Świnoujście w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci - rocznik  2007 i młodsi oraz dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - rocznik 2005/2006.

czytaj więcej

Flota - Polonia Płoty 3-1 (0-1)

Frejnik strzelił bramkę!

Mecz można powiedzieć zgodny z oczekiwaniami. Mimo iż był to sparing, zrozumiałym było, że goście zagrają bardziej pod wynik, tzn. uważnie w obronie, szukając szans w kontrach. Tak się stało i wynik też można uznać za zgodny z oczekiwaniami. Nie było może zakładane 0-1 do przerwy, ale do tego dla odmiany zdążyliśmy się przyzwyczaić. 

czytaj więcej

Wydarzenia

100 parkrun Aleksandry

191. parkrun był wyjątkowy, ponieważ to właśnie 22.02.2020 r. Aleksandra Jaworska otrzymała dyplom. I to nie byle jaki dyplom, tylko ukończenia 100 biegów w ramach parkrun. Jeszcze raz ogromne gratulacje. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, a wiatr przeszywał swoim zimnem, to znalazło się 57 uczestników i aż 16 wolontariuszy. Na szczęście na pomoc przyszła pyszna, rozgrzewająca herbatka, więc wszyscy dali radę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Love parkrun

Dwie setki i jedna pięćdziesiątka to nie jest bynajmniej menu drink baru, ale ilość odbytych biegów w ramach parkrun. Osiągnięciami takimi mogą od dzisiaj pochwalić się Patrycja APERLIŃSKA (100 biegów), Robert DERDA (100 biegów) i Jarosław GOŁĄBIOWSKI (50 biegów), co zostało też na dzisiejszym #190 parkrun Świnoujście potwierdzone stosownymi dyplomami, które tuż przed biegiem wręczyła laureatom koordynator dzisiejszego spotkania. Jeszcze raz gratulujemy jednocześnie czekając na dalsze osiągnięcia.

czytaj więcej

Piłka nożna

Młodzież Floty wygrywa w Pasewalku

W niedzielę 09 lutego 2020 w niemieckim Pasewalk młodzi piłkarze Floty uczestniczyli w dwóch halowych turniejach piłki nożnej. Miło nam zakomunikować, że nasi chłopcy wygrali obydwa turnieje!

czytaj więcej

Wydarzenia

Początek ferii na 189. parkrunie

Pierwsza sobota ferii wcale nie oznacza, że zwolennicy parkrun Świnoujście czują się zwolnieni z porannego rozruchu. Wielu z nich specjalnie poukładało sobie plany wyjazdowe w taki sposób, aby pobiec dzisiaj w #189 edycji parkrun Świnoujście. I tak na lekko zmodyfikowanej trasie (modyfikacja wymuszona przez remont sieci wodnej w okolicach fontann) znalazło się 58 zawodników i tyle samo zawodników ją ukończyło. 

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica na charytatywnym turnieju w Greifswaldzie

W miniony weekend AP Baltica Świnoujście wzięła udział w międzynarodowym charytatywnym turnieju halowym Sparkassen Cup 2020 w Greifswaldzie. Swój udział w zawodach dla chłopaków do 10 roku życia zapowiedziało 14 renomowanych zespołów z Niemiec, Polski, Szwecji i Łotwy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia