Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

208. parkrun po mistrzowsku

Dzisiejszy 208. parkrun stał się okazją do gratulacji dla Karoliny Romańskiej za zdobycie medalu w 13 PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 100 km w Pabianicach – pamiątkowy grawerton w imieniu Stowarzyszenia Biegacze Świnoujście wręczył – Prezes Arkadiusz Drzewiecki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jest sobota - jest parkrun

Według maksymy „jest sobota – jest parkrun” najlepsi świnoujscy parkrunowi wolontariusze zorganizowali #207 już edycję parkrun Świnoujście. W piękną, jeszcze prawie letnią pogodę na starcie w Parku Zdrojowym pojawiło się 57 uczestników biegu – komarów nie liczyliśmy, ale niewątpliwie było ich dużo, co przełożyło się na zdecydowanie lepsze rezultaty startujących. 

czytaj więcej

Sport

Klub Aikido Cuore zaprasza na zajęcia

Serdecznie zapraszamy na zajęcia AIKIDO w Świnoujściu w nowym roku szkolnym 2021/2022. Zapisy do nowych grup: dzieci o godz. 17:15, młodzież i dorośli o godz. 18:00 w SP nr 1 przy ul. Witosa 12. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Zawodnicy z Kanady na parkrunie

Pierwszy wrześniowy świnoujski parkrun z numerem startowym #206 w dniu 04.09.2021 r. mimo mocnej konkurencji w postaci 41 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście - Wolgast zgromadził 37 śmiałków, którzy zdecydowali się na poranne pokonanie pięciokilometrowej trasy w Parku Zdrojowym. Pojawiła się zatem szansa dla uczestników do stanięcia na przysłowiowym „pudle” dla osób, które do tej pory nie miały na to szans w starciu z „parkrunowymi” wyjadaczami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne rekordy na parkrunie

Gdy wybiła godzina 9.00, jak zwykle w sobotni poranek w Parku Zdrojowym ludzie kochający aktywnie rozpoczynać dzień stanęli na starcie 204. edycji imprezy. Tym razem na trasę ruszyło 48. uczestników, parkrunowych miłośników.

czytaj więcej

Sport

Przygotuj Swoje dziecko na bezpieczny powrót do szkoły!

Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG zaprasza dzieci na szkolenie w ramach projektu „Tydzień bez smartfona". Tematyka to szerokorozumiane bezpieczeństwo. Nie zabraknie oczywiście dużej dawki ruchu, gier i zabaw. Głównym celem jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego powrotu do szkoły i pokazanie pozytywnych aspektów spędzania czasu bez elektroniki.

czytaj więcej

Wydarzenia

203. parkrun

203. parkrun przyciągnął 62 uczestników oraz 16 wolontariuszy, a także całkiem spore grono kibiców. Po rozgrzewce poprowadzonej przez Aleksandrę Jaworską, dokładnie o godz 9.00 sygnał do startu dał koordynator dzisiejszego spotkania Tomasz Szafrański. Uczestnicy pomknęli energicznie po Alejkach Parku Zdrojowego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna aktywna sobota w parku

W sobotni poranek w Parku Zdrojowym 71 osób lubiących aktywnie i na sportowo rozpocząć dzień wzięło udział w 202. edycji parkrunu. Oprócz Świnoujścian na parkowe ścieżki wyruszyli goście m.in. z Wrocławia, Warszawy, Niepołomic i Niemiec. 17 osób zaliczyło debiut na świnoujskiej trasie parkrunu. Jedną z tych osób był Mateusz Wawrzyniak, który najszybciej pokonał trasę uzyskując czas 19.22 min.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turystyczny parkrun

Parkrun Świnoujście w ostatnim dniu lipca doczekał się 201 edycji. Letnie edycje w naszej lokalizacji cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko lokalnych biegaczy, ale gościmy także biegaczy z miast całej Polski, jak i z zagranicy. Dolny Śląsk, Małopolska, Wielkopolska, Mazowsze, Pomorze – to z tych kierunków najczęściej odwiedzają nas miłośnicy porannych, sobotnich biegów po parkach. Niemal na stałe  goszczą na świnoujskim parkrunie goście z Niemiec – tych sąsiednich, jak i nieco dalszych.

czytaj więcej

Wydarzenia

5. urodziny parkrun w Świnoujściu

16 lipca 2016 roku parkrun czyli cykliczne, sobotnie bieganie, truchtanie i kijkowanie zawitało do Świnoujścia. Miłośnicy tej formy ruchy spotykali się przez 193 soboty w Parku Zdrojowym. Po 193. edycji - spotkania parkrunowe ze względu na pandemię zostały zawieszone. Wznowienie nastąpiło 12 czerwca bieżącego roku. 

czytaj więcej

Wydarzenia

199. parkrun

To już 199. spotkanie parkrunowe, w którym udział wzięło 59 biegaczy, chodziarzy i kijkarzy. Pięć osób pojawiło się na parkrunie po raz pierwszy, a sześć osób odnotowało swoje rekordy osobiste.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacje znowu są na parkrunie

Jak śpiewa kabaret OTTO – „Wakacje, znowu są wakacje. Na pewno mam rację, wakacje znowu są”. Sobotni poranek w świnoujskim Parku Zdrojowym, mimo umiarkowanej temperatury i lekkich podmuchów wiatru rozpoczął się od gorących przygotowań do przeprowadzenia 198. edycji naszego parkrunu.

czytaj więcej

Wydarzenia

KS Prawobrzeże Świnoujście. 8 runda Pucharu Polski

Nadal pozostajemy w grze w rozgrywkach Pucharu Polski. W 8 rundzie PP naszym przeciwnikiem będzie Klub Sportowy Gwardia Koszalin. Ten utytułowany przeciwnik, zakończony właśnie sezon ligowy rozgrywał na boiskach 3-cio ligowych. Zawody rozegrane będą we wtorek 6 lipca o godzinie 16.00. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces Franciszka Gralaka – lekkoatletyczne srebro na Mistrzostwach Polski

Podczas Mistrzostw Polski - Ogólnopolskiego Finału „Lekkoatletyka dla każdego”, który odbył się w dniu 29 czerwca 2021 r. w Sieradzu, Franek zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii U 14 z wynikiem 160 cm, przegrywając złoto jednym strąceniem na niższej wysokości. Zwycięzca konkursu również uzyskał wynik 160 cm.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrun w Świnoujściu wspiera chorego Olka

Jest sobota – jest parkrun. W myśl tego stwierdzenia nie mogło być inaczej w naszej świnoujskiej lokalizacji, gdzie punktualnie o godz. 9.00 w pięciokilometrową trasę alejkami Parku Zdrojowego ruszyła aktywna grupa biegaczo-truchtaczy, chodziarzy i nordicwalkerów (zwanych w sportowym środowisku patyczakami). Była to #197 edycja parkrun Świnoujście co oznacza, że niechybnie zbliżamy się do jubileuszowego dwusetnego biegu w naszej lokalizacji.

czytaj więcej

Wydarzenia

KS Prawobrzeże Świnoujście zaprasza na mecz pucharowy

Mimo, że sezon ligowy się skończył, to dla nas nie koniec sportowych zmagań. Pozostajemy w grze, a jest nim Puchar Polski . Przypomnijmy, w tej chwili będzie to 7 runda PP. Naszym przeciwnikiem będzie Pogoń Barlinek . Zawody rozegrane będą w sobotę 3 lipca o godzinie 11.00. Wszystkich fanów piłki nożnej serdecznie zapraszamy na stadion na osiedlu Warszów. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia