Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

46 parkrun - Bieg Trzeźwościowy

Zjednoczone siły parkrun Świnoujście i Stowarzyszenia Trzeźwościowego „HOL” pozwoliły w sobotę (27.05.2017) przeprowadzić parkrunowy Bieg Trzeźwościowy. Chętny nie brakowało, a i medale, statuetki i buttony piękne…

czytaj więcej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę. Wszyscy biegamy

Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi świnoujscy pływacy najlepsi w Świdwinie

20 maja 2017 r. na pływalni Parku Wodnego Relax w Świdwinie odbył się dziecięcy turniej pływacki: IX Zawody Pływackie im. Zbigniewa Książka. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących: Wałcz, Darłowo, Świnoujście, Choszczno i Świdwin. W wyniku zaciętej, sportowej rywalizacji zwyciężył zespół ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Juniorzy na parkrunie

Co raz więcej juniorów pojawia się na sobotnich biegach i tak stało się w sobotę (20.05.2017). Dzięki pani Katarzynie Nowy – Karasek do społeczności parkrunowej dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Ogromne brawa dla pani Katarzyny, że zaszczepia sportowego bakcyla wśród najmłodszych. Najszybsza wśród juniorów była Klaudyna Małocha, Jakub Kosel oraz Amelia Krawczuk.

 

czytaj więcej

Flota - Masovia Maszewo 9-1 (4-0)

Bramki co 9 minut i awans!

Z różnych powodów miał to być trudny mecz. Tymczasem Flota rozjechała Masovię jak żadnego z rywali w tej lidze, w każdym razie żadnemu dotąd nie strzeliła dziewięciu bramek. A grała przecież bez Skwary, Helta, Trafalskiego, czy Bątkowskiego. Co więc się stało? Na pewno nie był to cud. Drużyna zagrała skoncentrowana, z werwą, silną wolą zwycięstwa. Ręce składały się do oklasków za wypracowane sytuacje i piękno bramek. No a po meczu oczywiście szampan i świętowanie awansu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szkoła SP nr 1 w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży

W miniony poniedziałek (15.05) w Świnoujściu na sztucznym boisku OSiR odbyły się kwalifikacje do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Zachodniopomorskiego Regionu B. Nasze Miasto reprezentowane było przez Szkołę Podstawową nr 1, która wcześniej zwyciężyła w Świnoujściu.

czytaj więcej

Piłka nożna

Zwycięstwo w Kamieniu Pomorskim

We wtorek (16.05) drużyna Młodzików (rocznik 2004/2005) Akademii Piłkarskiej Baltica rozegrała mecz 14 kolejki w ramach Terenowej Ligi Młodzika ZZPN. Po bardzo emocjonującym meczu drużyna AP Baltica pokonała w Kamieniu Pomorskim miejscowego Gryfa 3:2.

czytaj więcej

Sport

Debiut Jagody Delugi w siedmioboju

W dniach 13-14 maja 2017 roku we Wrocławiu miała miejsce X Wrocławska Olimpiada Młodzieży na którą zdecydowali się wybrać trener Jerzy Łapiński z zawodniczką Jagodą Delugą. Zawodniczka ze Świnoujścia wystartowała po raz pierwszy w siedmioboju, który był podzielony na 2 dni.

czytaj więcej

Orzeł Łożnica - Flota 0-5 (0-2)

Powtórka z pucharu

Drużyna Floty po raz drugi w tym sezonie wystąpiła w Łożnicy i uzyskała ten sam wynik. Czy od tego czasu nic się nie zmieniło? Oczywiście, że zmieniło się wiele w obu zespołach, tyle że relacja została ta sama.

czytaj więcej

Wydarzenia

IX Rowerowy Rajd na Orientację

Klub Sportowy Uznam ze Świnoujścia serdecznie zaprasza na IX Rowerowy Rajd na Orientację, który odbędzie się w niedziele 21 maja 2017 r. po polskiej stronie wyspy Uznam.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujskie siatkarki obroniły tytuł

Wojewódzki turniej siatkówki plażowej szkół i ośrodków specjalnych w tym roku wyjątkowo, ze względu na złą pogodę, rozegrany został na hali OSiR przy ul. Hołdu Pruskiego w Świnoujściu. Udział w tej formule rozgrywek wzięły ekipy z Chojny, Pyrzyc, Suliszewa, Szczecinka i oczywiście żeńska reprezentacja SOSW Świnoujście.

czytaj więcej

Piłka nożna

Aktywny Weekend Akademii Piłkarskiej Baltica

W niedzielę (14 maja) Akademia Piłkarska Baltica ze Świnoujścia wzięła udział w rozgrywkach ZZPN Terenowej Ligii Żaka (rocznik 2008). Tym razem organizatorem była drużyna Orła Mrzeżyno, a rozgrywki miały miejsce w Trzebiatowie. Drużyna ze Świnoujścia osiągnęła bardzo dobre wyniki wygrywając wszystkie mecze i tylko raz remisując.

czytaj więcej

Wydarzenia

44 biegi parkrun na 44 wyspach

44. parkrun (13.05.2017) na 44 wyspach przeszedł do historii. Tym razem pobiegło 86 osób z czego 10 po raz pierwszy. Swój pierwszy raz mieli też nasi wolontariusze: Piotr Walkowiak (maratończyk i triatlonista) przeprowadził rozgrzewkę tak skutecznie, że sam przybiegł w pierwszej dziesiątce oraz Waldek Szczęsny, który zadebiutował w zadaniu „rower bezpieczeństwa” (dla niego jednak był to już ogólnie 26 wolontariat). Warunki pogodowe sprzyjały ustanawianiu rekordów, aż 18 osób poprawiło swoje poprzednie wyniki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi piłkarze walczą w Netto Mini Mundialu 2017

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią trwa właśnie piłkarski turniej drużyn szkół podstawowych Netto Mini Mundial 2017. Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały nasze miasto podczas finału w Szczecinie, który odbędzie się na początku czerwca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Polska Ekstraklasa Żeglarska rusza w najbliższy weekend!

13 i 14 maja w Sopocie odbędzie się inauguracyjna, pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Na starcie pojawi się 12 załóg, a wśród nich nie zabraknie debiutantów. Kto tym razem zostanie Klubowym Mistrzem Polski? Sezon 2017 zapowiada się niezwykle emocjonująco, a dodatkową atrakcją będzie możliwość śledzenia rywalizacji poprzez oprogramowanie SAP Sailing Analytics.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR zaprasza na Biegi Majowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza na IV Polsko-Niemieckie Biegi Majowe, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 14 maja.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia