Poniedziałek, 2 lutego 2026r.

Imieniny: Marii, Milosława

Strona główna / Sport / III Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w biegu 3-godzinnym

Wydarzenia

III Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w biegu 3-godzinnym

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W sobotę 7 czerwca, w Świnoujściu po raz trzeci na Stadionie Miejskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w biegu 3-godzinnym, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” oraz Stowarzyszenie Biegacze Świnoujście.

 

Na starcie stanęło 46 zawodników (20 kobiet i 26 mężczyzn), którzy przez pełne 3 godziny dzielnie walczyli – z dystansem, pogodą (która nie rozpieszczała: od mżawki, przez ulewę, po duchotę i słońce).

Bieg nie należał do najłatwiejszych – 3 godziny kręcenia się po bieżni. Zawodnicy biegali, truchtali i maszerowali – każdy swoim tempem, ale z tą samą pasją i determinacją. To nie była tylko sportowa rywalizacja, ale prawdziwy test charakteru. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy stanęli na linii startu!

Po zakończeniu zawodów wręczono puchary dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Najlepsze zawodniczki:

1. Tomaszewska Natalia (Szczecin) - 35982 m
2. Rzemieniecka-Grudzień Joanna (Świnoujście) - 33428 m
3. Stocker Anna (Świnoujście) - 32948 m
4. Cichy Beata - 30559 m
5. Mikulska-Gawle Karina (Świnoujście) - 30556 m
6. Szczęsna Justyna (Świnoujście) - 30373 m

Najlepsi zawodnicy:

1. Szymański Paweł (Szczecin) – 42 424 m
2. Borysiuk Arkadiusz (Kamień Pomorski) – 41 585 m
3. Olejnik Wojciech (Szczecin) – 38 302 m
4. Kopcewicz Robert (Goleniów) – 37 485 m
5. Wesołowski Marcin (Szczecin) – 36 025 m
6 Nowak Radosław (Świnoujście) – 35 910 m

Pełen komunikat z zawodów znajduje się na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

Autor: OSiR „Wyspiarz”