Strona główna / Sport / Brud vs. Wigry 2:0

Flota Świnoujście

Brud vs. Wigry 2:0

Daniel Brud.

Flota Świnoujście łatwo pokonała na własnym boisku Wigry Suwałki w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Po bramkach Daniela Bruda pewnie awansowała do 1/16 rozgrywek.

Trener Tomasz Kafarski mocno przemeblował skład drużyny w porównaniu z tym z sobotniego meczu z Chrobrym. Do bramki wrócił Darko Brljak, a w polu zobaczyliśmy od pierwszych minut Nenada Ericia, Dawida Korta i Daniela Bruda. Ten pierwszy już w 15 minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Sebastianie Olszarze.

Po zdobyciu bramki Flota cofnęła się na swoją połowę i przez dobry kwadrans nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Dopiero pod koniec meczu Wyspiarze wzięli się do roboty. Najpierw Dawid Kort zmarnował dogodną sytuację, ale chwilę później było już 2:0. Rajd prawą stroną Sebastiana Kamińskiego zatrzymał się na bramkarzu gości ale dobitka Bruda była już skuteczna.

W drugiej połowie Flota grała ostrożnie z tyłu i jeszcze bardziej ostrożnie z przodu. Chociaż swoje sytuacje mieli wspomniani wcześniej Kort czy Olszar. Ten ostatni w 86 minucie znalazła się sam na sam z bramkarzem Wigier, ale ten zdołał obronić strzał naszego napastnika. W składzie biało-niebieskich zadebiutował Sławomir Cienciała oraz Mateusz Marynowski.

Autor: Bartek Wutke