Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Sport / Z wyspy na wyspę

Maraton Pływacki VILMSCHWIMMEN 2014

Z wyspy na wyspę

W sobotę 23.08.2014r. instruktor ratownictwa wodnego RWR Michał Stefaniak zorganizował, dla dzieci i młodzieży, wyjazd na maraton pływacki odbywający się na wyspie Rugii. Główna część maratonu to dystans 2500 m czyli przepłynięcie z wyspy Vilm na wyspę Rugię. Druga część to tak zwany Kleinesvilmschwimmen tzn. pływanie dla dzieci od 6 do 14 roku życia.

Niestety z powodu niskiej temperatury wody i silnego wiatru druga część się nie odbyła, a główna została zmieniona.

Zawdonicy pływali w malowniczym porcie jakim jest Lauterbach na wyspie Rugii. Do przepłynięcia były dwie pętle, które w sumie dawały dystans 1900 m. Oddział świnoujskiego RWR reprezentowali Michał Stefaniak i Mateusz Janda.

Startowało 310 pływaków. Michał w swojej kategorii AK 2 26-37 zdobył 7 miejsce z czasem 31,21 min., Mateusz Janda w kategorii AK 1 14-25 zdobył 22 miejsce z czasem 43,15 min. Dla Mateusza to pierwszy start w tego typu zawodach. Tym większe gratulacje za odwagę i za pokonanie trasy.

W Kleinesvilmschwimmen oddział reprezentowali Dominika Stefaniak, Quentin Woźniak, Jagoda Brandys, Justyna Kowalczyk, Agata Białowąs.

Po zawodach zawodnicy odwiedziliśmy najdłuższy budynek na wyspie Rugii ok 4,5 km w miejscowości Prora, a później udali się na półwysep Jasmund do parku narodowego, w którym to znajduje się wybrzeże kredowe i gdzie nie mogl sobie odmówić, przy tak wspaniałych widokach, kąpieli na otwartym morzu Bałtyckim.

Autor: BIK UM Świnoujście