Strona główna / Sport / Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie

Flota Świnoujście

Pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie

Sławomir Cienciała dał prowadzenie Flocie.

Piłkarze Floty Świnoujście w meczu 6. kolejki I ligi pokonali 2:0 w niedzielę Sandecję Nowy Sącz.

Wyspiarze mieli przewagę od pierwszych minut. Już na samym początku doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Charles Nwaogu. To jednak był dopiero wstęp do ofensywnych zapędów gospodarzy.

W pierwszej połowie mogli zdobyć nawet cztery czy pięć bramek, ale fantastycznie w bramce gości spisywał się Marek Kozioł. Golkiper Sandecji zatrzymał strzały m.in. Nwaogu, Sławomira Cienciały i Arkadiusza Recy.

Skapitulował dopiero w 39. minucie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Cienciała i Flota objęła prowadzenie.

Drugą bramkę gospodarze zdobyli po godzinie gry. Chwilę wcześniej na boisku pojawił się wypożyczony z Pogoni Szczecin Dawid Kort. Właśnie ten zawodnik zaliczył asystę przy golu Charlesa Nwaogu.

Nigeryjczyk mógł zdobyć w tym meczu znacznie więcej bramek, ale grał bardzo nieskutecznie. Pod koniec meczu na 3:0 mógł podwyższyć Rafał Grzelak, ale znów świetnie zachował się bramkarz gości.

Wyspiarze wygrali pierwszy mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Po sześciu kolejkach Flota ma na swoim koncie osiem punktów. Następny mecz już 6 września w Jaworznie z GKS Tychy.

Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Bramki: Cienciała (39), Nwaogu (61).
Flota: Brljak - Cienciała, Stasiak, Sołowiej, Kamiński, Niewiada, Brud, Grzelak, Lisowski (60 Kort), Reca (90 Zalepa), Nwaogu (80 Retlewski).

Autor: Bartek Wutke