Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Berserkerzy rozpoczynają nabór

Sport

Berserkerzy rozpoczynają nabór

Foto: No Mercy/Marek Wilczek

Berserkers Team Świnoujście rozpoczyna nabór do sekcji brazylijskiego jiu jitsu. Nasi grapplerzy zapraszają na treningi wszystkich chętnych bez względu na wiek i doświadczenie sportowe. - Brazylijskie jiu jitsu mogą trenować zarówno pięcioletnie dzieci jak i seniorzy. Pierwsze dwa treningi są darmowe - zachęcają berserkerzy.

Brazylijskie jiu jitsu to ogólnorozwojowa dyscyplina, która angażuje wszystkie mięśnie ciała oraz mózg. Nie ma w nim uderzeń, a walka opiera się na chwytach. Świnoujscy berserkerzy zdobyli już dla miasta wiele medali. W klubie organizowane są także staże ze znanymi z walk w MMA zawodnikami oraz czołowymi grapplerami w kraju.

- Są u nas zawodnicy, którzy mają ambicje startu na zawodach oraz ci, którzy przychodzą tutaj trenować dla przyjemności, żeby trochę się poruszać i nie siedzieć na kanapie przed telewizorem. Wszyscy są mile widziani - mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team Świnoujście.

Treningi w dorosłych grupach przebiegają następująco: zaczyna się od półgodzinnej rozgrzewki, później prezentowane są techniki, po nich sparingi (uwaga początkujący! doświadczeni berserkerzy podczas sparingów będą pokazywać wam podstawowe techniki, a nie walczyć na sto procent), a wszystko kończy się rozciąganiem lub treningiem yogi. Nieco inaczej wyglądają treningi młodszych grup. Tutaj nacisk kładzie się na ćwiczenia i zabawy, których celem jest rozwinięcie motoryki i sprawności dzieci.

- W najmłodszej grupie, czyli od czterech do ośmiu lat nie uczymy technik kończących, czyli duszenia, dźwigni itp. Ćwiczenia są ogólnorozwojowe. W USA zapasy ćwiczy młodzież w szkołach właśnie z tego powodu. Z brazylijskiego jiu jitsu można swobodnie przejść później do każdej innej dyscypliny sportu - tłumaczą trenerzy odpowiedzialni za szkolenie młodzieży.

***

Siedziba świnoujskich berserkerów znajduje się w budynku przy ul. Matejki 42. Więcej informacji na stronie: www.luks-berserkers.pl

Rozkład treningów:

Treningi dla najmłodszych (4-8 lat) odbywają się w poniedziałki i środy od g. 16 do 17
Treningi dla młodzieży (8 – 15 lat) odbywają się w poniedziałki i środy od g. 17 do 18.30
Treningi dla dorosłych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w g. od 18.30 do 20.30.

Autor: Berserkers Team Świnoujście
comments powered by Disqus