Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / W sobotę przyjdź kibicować maratończykom!

Maraton Świnoujście - Wolgast

W sobotę przyjdź kibicować maratończykom!

Zawodnicy jednego z ostatnich maratonów tuż po starcie

Foto: BIK UM Świnoujście

W najbliższą sobotę, 6. września, ze świnoujskiej promenady wyruszą w morderczą trasę uczestnicy XXXV Międzynarodowego Maratonu Świnoujście - Wolgast. Start o godzinie 10.30 sprzed miejskiej pływalni. Zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom!

Dodatkowo po stronie niemieckiej w tym samym czasie odbywać się będzie półmaraton. Trasa wiedzie ulicami Wolgastu i okolic. Organizatorami zawodów są świnoujski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” oraz jego odpowiednik w niemieckim Wolgast.

- I u nas, i u naszych niemieckich partnerów przyjmowane są zapisy do obu biegów – mówi Mariusz Fryska, dyrektor OSiR „Wyspiarz”.

W chwili, gdy pisaliśmy ten artykuł, na obu listach startowych zapisanych było 280 zawodników do maratonu i tyle samo do półmaratonu. Lista startowa zostanie zamknięta w piątek, dzień przed zawodami.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. W maratonie: 375 euro z pierwsze miejsce, 250 za drugie i 150 za trzecie. Natomiast w półmaratonie odpowiednio: 125, 75 i 50 euro.

- Choć na podium są tylko trzy miejsca, tak naprawdę każdy z uczestników maratonu i półmaratonu wygrywa. W tym biegu nie ma przegranych – mówi Mariusz Fryska.

Maraton ten od wielu lat przyciąga wielu biegaczy z Polski, Niemiec i innych krajów. Jest on wyjątkowy ze względu na ukształtowanie terenu, po którym biegnie trasa. Choć piękna i pełna niezapomnianych widoków, jest jednocześnie niezwykle wymagająca. Impreza przez wiele lat zdobyła sobie uznanie biegaczy i zasłużona rangę. Oba biegi zacierają granice państwowe integrując przygraniczne społeczności i zachęcając je do wzajemnej współpracy oraz sportowej rywalizacji. Dają także możliwość poznania walorów turystycznych i przyrodniczych wyspy Uznam.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus