Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Capoeira dla dzieci i dorosłych

Brazylijska sztuka walki

Capoeira dla dzieci i dorosłych

Foto: Grupa Capoeira Brasil

Grupa Capoeira Brasil w sezonie 2014/2015 zaprasza zarówno dorosłych jak i dzieci do spróbowania swoich sił. Jeśli chcesz spróbować tej brazylijskiej sztuki walki, możesz to zrobić już w tę sobotę o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2 przy ulicy Kościuszki 11.

Oprócz grupy dla początkujących (od 12 roku życia), Capoeira Brasil prowadzi nabór do grupy dziecięcej. Pierwszy trening dla dzieci odbędzie się 19 września o godzinie 18:00 na sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2, przy ulicy Kościuszki 11.

Grupę dziecięcą poprowadzi doświadczony trener capoeira, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trener gimnastyki - Graduado Amarelo.

Co capoeira może dać dziecku?

Ta sztuka walki poprawia kondycję, kształtuje zarówno sylwetkę jak i zainteresowania dzieci i młodzieży. Na treningach znajduje się miejsce na zabawę, akrobatykę, taniec, muzykę, naukę języka portugalskiego, ćwiczenia kondycyjne i koordynacyjne.

W capoeira młoda osoba uczy się zasad i norm obowiązujących w grupie, uczy się szacunku do innych osób. Poprzez obcowanie z ludźmi o różnych narodowościach (warsztaty capoeira) czuje potrzebę nauki języka obcego.

Capoeira może zacząć trenować każdy, w każdym wieku. Nie liczy się tu początkowa sprawność, kondycja czy wytrzymałość. To wraz z treningami nabywamy umiejętności, kształtujemy sylwetkę i koordynację czy rozciągnięcie. Szczególnie zachęcamy rodziców do trenowania wraz z dziećmi.

Grupo Capoeira Brasil sekcja Świnoujście jest częścią jednej z największych grup capoeira na świecie. Sekcja istnieje od 2006 roku. Grupo Capoeira Brasil pochodzi od grupy Senzala i została założona w 1989 roku. Filozofią grupy jest utrzymanie tradycji wszelkich rodzajów Capoeira, troska o jak najwyższy poziom techniczny, pedagogiczny i edukacyjny.

Co zabrać na trening?

Jeżeli już zdecydowałeś się przyjść na swój pierwszy trening wystarczy, że zabierzesz ze sobą koszulkę, wygodne spodnie i butelkę wody mineralnej (trenujemy na boso).

Więcej informacji na:

www.capoeira.swinoujscie.pl
facebook.com/capoeira.swinoujscie

Autor: Grupa Capoeira Brasil
comments powered by Disqus