Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne

Sport

Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne

Foto: Organizator

Już od 11 września 2014 r. Uczniowski Klub Sportowy „Chrobry” Międzyzdroje zaprasza dzieci i młodzież do udziału w „Czwartkach Lekkoatletycznych”. Współorganizatorem zawodów jest Gmina Międzyzdroje, Klub Biegacza Sporting Międzyzdroje, ZOŚ Międzyzdroje oraz Pracownia Motywacja i Działanie. Patronat honorowy nad cyklem „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” objął Burmistrz Miasta i Gminy Międzyzdroje Pan Leszek Dorosz.

Będą to pierwsze tego typu zawody lekkoatletyczne w naszym regionie. Organizatorzy przewidują udział dzieci i młodzieży z Powiatu Kamieńskiego oraz Miasta Świnoujście Zawody jesienne będą się odbywały na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach w terminach:

  • 11 września 2014 r. (godz. 16:00)
  • 18 września 2014 r. (godz. 12:00)
  • października 2014 r. (godz. 16:00)

W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy) klas VI, V, IV i młodszych dla których będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja punktowa przez cały okres trwania „Czwartków”. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji sportowej w następujących konkurencjach lekkoatletycznych - 60m, 300m, 600m K, 1000m M, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłką palantową. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej www.uks.jupe24.pl.

Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Zgłoszenia do konkurencji biegowych będą się odbywać poprzez wypełnienie kartki startowej dostępnej w biurze zawodów lub na stronie internetowej organizatora. Natomiast do konkurencji skoków i rzutów poprzez wpisanie się na listę bezpośrednio przed rozpoczęciem danej konkurencji.

Udział w „Międzyzdrojskich Czwartkach Lekkoatletycznych” będzie dawał szansę na start w finale Ogólnopolskim w Łodzi, w którym wystąpią najlepsi w poszczególnych konkurencjach. Finał Ogólnopolski jest uznawany za Mistrzostwa Polski dzieci w lekkoatletyce. Jednak, żeby wystąpić w Finale Ogólnopolskim dziecko musi wystartować w sumie w czterech zawodach oraz finale miejskim z siedmiu zaplanowanych zawodów w okresie jesień 2014 i wiosna 2015.

Oprócz konkurencji przeznaczonych typowo dla dzieci ze Szkół Podstawowych przewidziane są również biegi i konkurencje dla młodzieży Gimnazjalnej, jak na razie poza konkursem. Gimnazjaliści będą mieli możliwość sprawdzenia swojej formy oraz pobicia rekordów życiowych w następujących konkurencjach: 100m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą.

Zapraszamy do udziału w zawodach nie tylko grupy szkolne z nauczycielami i trenerami ale również rodziców ze swoimi dziećmi. Przypomnijmy, że „Czwartki Lekkoatletyczne” są wspaniałą okazją do sportowej rywalizacji, zabawy, spędzania wolnego czasu oraz szukania sportowych talentów.

Autor: Rafał Błocian
comments powered by Disqus