Imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Strona główna / Sport / Flota wygrywa z Chojniczanką

Flota Świnoujście

Flota wygrywa z Chojniczanką

Flota kontynuuję serię meczów bez porażki. Dzisiejsze zwycięstwo nad Chojniczanką (2-1) jest dziewiątym nieprzegranym ligowym meczem wyspiarzy.

Pierwsze chwile po gwizdku to lepsza gra gości. W 5 minucie z dystansu uderzył Zawistowski, ale minimalnie się pomylił. Osiem minut później kontrowersyjna decyzja sędziego. Odgwizdał on faul na Mikołajczaku w polu karnym i wskazał na wapno. Sam poszkodowany podszedł do piłki i strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. W 23. minucie ładna akcja Nwaogu, którego w ostatniej chwili powstrzymał Kieruzel. Cztery minuty później ponownie próbował bardzo aktywny dziś Mikołajczak, ale uderzył w słupek. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się juz nic ciekawego.

Druga odsłona meczu to prawdziwe natarcie ze strony Floty. W 52 minucie dobre uderzenie Recy obronił Dumieński. Do wybitej piłki doszedł Brud, ale uderzył niecelnie. W 59. minucie szał radości na trybunach. Po zamieszaniu w polu karnym, na wślizgu piłkę do bramki wpakował Sebastian Olszar! Na trybunach rozległo się głośne "Jeszcze jeden!". Flota w dalszym ciągu atakowała, ale zwycięski gol padł dopiero w 76. minucie. Mocno bita centra z prawej strony, Reca doszedł do tego podania i wpakował piłkę do siatki! Stadion oszalał! Warto zauważyć, że Reca strzelił bramkę klubowi, w którym się wychował i z którego pochodzi. W 91. minucie Olszar podwyższył na 3-1, ale według arbitra był na spalonym i bramka nie została uznana. W 92. minucie Flotę uratował Brljak, który mocny strzał głową sparował na korner końcówkami palców.

Flota od dziewięciu meczów jest niepokonana. Przed tym pojedynkiem Chojniczanka miała identyczną serię ośmiu meczów bez porażki, jednak wyspiarze dzisiaj tę passę przerwali i podtrzymali swoją.

Autor: Bartosz Czekała