Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Strona główna / Sport / Deszcz medali dla Pomorza

Kickboxing

Deszcz medali dla Pomorza

W Kartuzach stolicy Kaszub 13-15 lutego 2015 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule Kick-Light. Nasze miasto reprezentowało pięcioro zawodników z ULKSW Pomorze Świnoujście, dwóch seniorów i troje juniorów. Bez medalu wrócił tylko Sebastian Markiewicz, który przegrał minimalnie pierwszą walkę i zajął miejsce 5.

Nasi seniorzy startowali jako pierwsi i sobotę z powodzeniem wygrali walki eliminacyjne dochodząc do półfinałów, które odbyły się ostatniego dnia zawodów.

W niedzielnych walkach poszło już niestety troszkę słabiej i musieli się zadowolić miejscami trzecimi: Jonatan Listek w kategorii do 79 kg, a Mateusz  Niżejewski w kategorii do 63 kg. Natomiast dwójka naszych juniorów: Patryk Rosiak w kategorii do 89 kg i Patrycja Pierzakowska w kat. powyżej 70 kg doszli do finałów zdobywając srebrne medale i tytuły Wicemistrzów Polski.