• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Siatkarskie zmagania na Orliku

Sport

Siatkarskie zmagania na Orliku

W dniu 21.05.2015 r. w Świnoujściu na Orliku przy ul. Witosa 12 odbyła się V edycja ogólnopolskiego turnieju dla dzieci ze szkół podstawowych „ORLIK VOLLEYMANIA” (eliminacje). Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 i został rozegrany w kategorii drużyn „mieszanych”.

Drużyna liczyła max. 6 zawodników, 4 zawodników na boisku w grze (2 dziewczynki i 2 chłopców) oraz rezerwowi (1 dziewczyna i 1 chłopiec) z rocznika 2002 i młodsi. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn.

Turniej dla dzieci rozgrywany był w 4 grupach po 4 drużyny, gdzie grano systemem „każdy z każdym” do 15 punktów (1 set). Za zwycięstwo drużyny otrzymywały 2 pkt, za przegraną 1. Po zakończeniu eliminacji grupowych turniej rozgrywano systemem pucharowym. Mecze ćwierćfinałowe zostały rozegrane do 15 pkt z dwu punktową przewagą (1 set), natomiast pozostałe spotkania (półfinały, mecz o 3 miejsce i finał) rozegrano do 2 wygranych setów do 11 pkt (z przewagą 2 pkt), set trzeci do 7 pkt (również z przewagą 2 pkt). Bezkonkurencyjna w tych zawodach okazała się drużyna KRECIKI z SP nr 1 wygrywając wszystkie spotkania i zdobywając komplet punktów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. KRECIKI

2. KINDERKI

3. EGWD

4. BANANA TEAM

Zdobywcy pierwszego miejsca awansowali do finału makroregionu, który rozegrany zostanie 7 czerwca 2015 r. w Darłowie.

Autor: Artur Kulikowski