Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Remis na początek [galeria zdjęć]

Flota Świnoujście

Remis na początek [galeria zdjęć]

Piłkarze Morskiego Klubu Sportowego Flota Świnoujście zremisowali w pierwszym meczu nowego klubu 2:2. Strzelcem obydwu bramek dla Wyspiarzy został Grzegorz Skwara. Mecz oglądało ponad 100 kibiców.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Floty, której piłkarze choć łącznie trenowali razem około 150 minut, wyglądali całkiem nieźle.

- Dwa treningi, dużo graczy, z których dziś zagrali wszyscy – mówił po meczy Tomasz Błotny, trener Wyspiarzy. - Założeniem meczu nie był wynik, tylko sprawdzenie jak kto gra, prezentuje się na boisku. Pierwsza połowa wyglądała dobrze, współpraca Mazurkiewicza i Trafalskiego w obronie, dużo pracy z przodu.

W drugiej połowie nastąpiło kilka zmian, Cezarego Świątka w bramce zastąpił Michał Bancerek, zszedł też Sławomir Mazurkiewicz, narzekający na uraz. Dodatkowo Paweł Stankiewicz spieszył się na... własny ślub. W tej sytuacji ciężar gry przejął Grzegorz Skwara, co skończyło się podwyższeniem przez niego wyniku na 2:0. Niestety później dał znać brak zgrania i po kilku indywidualnych błędach goście doprowadzili dość szybko do wyrównania.

Ogólnie gra Floty nie wyglądała źle, choć zdecydowanie brakowało skuteczności. Trener cały czas czeka na deklarację kilku graczy, w tym Damiana Staniszewskiego, który ma czas na decyzję do wtorku. Błotny nie ukrywa, że taki gracz z przodu, bardzo przydałby się zespołowi. Następny sparing już w sobotę 1 sierpnia. Przeciwnikiem będzie Orzeł Łożnica. Spotkanie powinno się rozpocząć o 17.00.

Autor: Bartek Wutke/Social North