Imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Strona główna / Sport / VI Półmaraton w Worku za nami

Sport

VI Półmaraton w Worku za nami

W niedzielę 09. sierpnia 2015r. po raz szósty przeprowadzony został bieg na crossowej, silnie urozmaiconej i bardzo trudnej trasie wiodącej wzgórzami w masywie Góry Słowiańskiej w Worku. Bieg składał się z 4 pętli (z Góry Słowiańskiej do okolic jeziora Wolgastsee i z powrotem) – każda po 5,275 km (łącznie 21,1km). Walka toczyła się o uzyskanie certyfikatów twardziela (wśród tych, którzy ukończyli cały dystans).

Wystartowało 31 zawodników z kilku miast Polski i Niemiec, z których dwóch przebiegło jedną pętlę, czterech dwie pętle, dwóch trzy pętle i 23 cały dystans, czyli cztery pętle (21,1 km) i oni to uzyskują tytuł twardziela (wśród nich trzy panie).

- 3 pętle (15,825 km)
1. Horst Trettin--------------------2.26.48 (Garz)
2. Gerard Tolz----------------------2.27.39 (Bansin)

Rywalizację o zwycięstwo na dystansie głównym (4 pętle – 21,1 km) wygrał po raz pierwszy najbardziej progresywny zawodnik – Jacek Giba (w roku ubiegłym zdobywca drugiego miejsca w tym biegu), pokonując Janusza Michalskiego i Grzegorza Tałandę. Wśród pań najszybciej dystans ten pokonała Anna Stafiej, a za nią Agnieszka Szopa-Poppel i Elżbieta Jabłońska.

Oto pełne zestawienie wyników:

1. Jacek Giba----------------------1.39.40
2. Janusz Michalski--------------1.42.02
3. Grzegorz Tałanda-------------1.43.05
4. Aleksander Borkowski--------1.48.44
5. Przemysław Stefańczyk------1.51.19
6. Paweł Majchrzak--------------1.52.30 (Połczyn Zdrój Biega)
7. Adam Brudnik------------------1.52.38
8. Arkadiusz Drzewiecki---------1.54.02
9. Krzysztof Hajduk---------------1.54.47 (Kraków)
10. Andrzej Skrzypiec------------1.56.31
11. Anna Stafiej-------------------2.00.22
12. Krystian Matuszewski-------2.01.26
13. Grzegorz Kiljan---------------2.04.44
14. Kai Lachmann----------------2.07.14 (Greifswald)
15. Sławomir Weremij----------2.07.51
16. Tadeusz Olszyk---------------2.08.31
17. Robert Pezdek----------------2.11.34 (Zabrze)
18 Sławomir Kaczorowski------2.11.55 (Jelenia Góra)
19. Waldemar Pyzik--------------2.13.42
20. Dariusz Kowalewski---------2.14.24
21. Włodzimierz Potrzebny-----2.18.36
22. Agnieszka Szopa-Poppel----2.20.09
23. Elżbieta Jabłońska-----------2.20.20

Cieszy powrót na biegowe trasy po wielu latach Grzegorza Kiliana oraz dynamiczny wzrost formy Krystiana Matuszewskiego zamierzającego pokonać najbliższy maraton Świnoujście-Wolgast w czasie około 3,5 godz.

Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a na punkcie pomiarowo-żywieniowym na trasie – Maciej,
Wiesław Zabrocki i Katarzyna Stój pełniąca jednocześnie zabezpieczenie medyczne, jako
kwalifikowany ratownik medyczny. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zawody wizytował – Mirosław Zygmunt.

Autor: Organizator