Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Skrzydłowi jeszcze nie rozwinęli skrzydeł

Co słychać we Flocie Świnoujście

Skrzydłowi jeszcze nie rozwinęli skrzydeł

Sebastian Kamiński (w środku) podczas prezentacji drużyny. Z tej trójki na swój debiut czeka jeszcze tylko Jakub Pułka (z lewej).

Foto: Bartek Wutke

Rozmowa z nowym pomocnikiem Floty Świnoujście. Młody zawodnik dołączył do drużyny zimą tego roku. Zadebiutował w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

Krzysztof Dziedzic: - W meczu z Górnikiem Łęczna zadebiutowałeś w oficjalnym spotkaniu Floty. Dostałeś 25-minutową szansę, jak się grało?

Sebastian Kamiński: - Myślę, że debiut mogę uznać za pozytywny. Zdobyliśmy cenny punkt. Chciało się mecz w Łęcznej udekorować golem, no, ale się nie udało.

K.D.: - Za wami dwa mecze bez straconego gola, ale z tylko jednym strzelonym. I była to bramka bez udziału skrzydłowego. Wygląda na to, że skrzydłowi Floty, w tym Ty, jeszcze nie rozwinęli... skrzydeł.

S.K.: - Faktycznie, można się do nas przyczepić. W meczu z Górnikiem mieliśmy kilka szans na kontrę, ale jednak nie zdołaliśmy stworzyć dobrej sytuacji bramkowej. Na treningach ciężko pracujemy nad dograniem, czy skończeniem akcji. Może przyniesie to efekt w meczu z Arką Gdynia.

K.D.: - W sobotę Flota gra z Arką, czyli z rywalem, który jest na fali: gdynianie wygrali oba mecze ligowe i są na dobrym kursie na ekstraklasę. Jak z nimi zagrać: z tyłu i poczekać na dobrą okazję np. z kontry, czy jednak spróbować od pierwszej minuty zepchnąć ich do defensywy i szybko zdobyć prowadzenie?

S.K.: - Na to pytanie będę miał wiedzę w czwartek, bo w czwartek będziemy mieli odprawę i poznamy taktykę na Arkę. Trenerzy na pewno przekażą nam cenne uwagi. Trochę mądrzejsi będziemy po obejrzeniu meczu pucharowego Arki z Miedzią Legnica.

Rozmawiał Krzysztof Dziedzic, rzecznik prasowy MKS Flota Świnoujście

Autor: Krzysztof Dziedzic
comments powered by Disqus