Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Sport / Iran lepszy od Japonii

Piłka nożna

Iran lepszy od Japonii

Dwie świnoujskie drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych numer 1 i 6 zmierzyły się dziś w pojedynku piłkarskim. Wygrała „Jedynka”, pokonując swoich rówieśników 4:1. Występując w barwach odpowiednio Iranu i Japonii, w czerwcu tego roku zajęły 1 i 3 miejsce na Mini Mundialu 2015 rozgrywanego na stadionie szczecińskiej Pogoni. Dzięki temu wszyscy pojadą na mecz Polska - Irlandia.

Spotkanie zaczęło od prowadzenia „Szóstki”, która jako pierwsza zdobyła gola. Wynik 1:0 utrzymał się tylko do przerwy, bo po zmianie stron do boju ruszyła SP1 i zdobyła aż cztery bramki. Spora w tym zasługa ich opiekuna, najbardziej chyba zdenerwowanej osoby na boisku. W przerwie pokrzykiwał na swoich podopiecznych, nie zważając na głosy „ale trenerze, przecież to tylko zabawa”.

W przerwie były piłkarz Pogoni Szczecin, Grzegorz Matlak oraz Prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczyli młodym piłkarzom bilety na mecz Polska – Irlandia, który odbędzie się w Warszawie. Zdobywcy złotego medalu na Mini Mundialu odebrali wywalczoną wtedy nagrodę, zaś brązowi medaliści dostali bonus od Prezydenta Miasta za „godne reprezentowanie Świnoujścia”.

Autor: Bartek Wutke