Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Sport / Po raz kolejny Jacek Giba

Bieganie

Po raz kolejny Jacek Giba

W niedzielne południe 15 listopada, w strugach jesiennego deszczu, przeprowadzona została VII edycja Biegu Pawła, poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Na starcie stanęło 20-stu zawodników, którzy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia wokół tego jeziora i powrót na G.Słowiańską).

Jedno okrążenie jeziora, a więc 8km przebiegł Ryszard Pilz w czasie 40.02. Na dystansie głównym zwyciężył odnoszący pasmo sukcesów Jacek Giba, uzyskując świetny czas 48.10 i pokonując drugiego na mecie Kamila Mazura oraz trzeciego  -Artura Jażniewicza. Wśród pań najszybszą była Małgorzata Michalska.

9. Krystian Matuszewski---------- 56.45
10. Andrzej Odzioba----------------57.35 (Pabianice)
17. Agnieszka Michalska--------1.09.52
18. Anita Pietras------------------1.48.00 (kijki)
      Franciszek Pietras-------------1.48.00 (kijki)

Przed startem uczestnicy pogratulowali Arturowi Jażniewiczowi niedawno urodzonej córeczki Jagody. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród pań i panów otrzymali z rąk fundatorki, córki śp Pawła, Agnieszki (i wnuka Patryka) puchary.

Zawody sędziowała Agnieszka Stój , a obsługę foto sprawował - Sebastian Błaż. Przeprowadzona została kwesta zorganizowana przez świnoujski ZHR (III Szczep „Słowianie”) na rzecz IPNowskich badań dotyczących Żołnierzy Niezłomnych.

Autor: Andrzej Mrozek