Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Strona główna / Sport / Maraton gra dalej

Ćwierćfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce

Maraton gra dalej

W drugim meczu finałowym zmierzyły się drużyny Jokera Piła i Progressu Września.

Siatkarze MMKS Maraton Świnoujście pewnie wygrali ćwierćfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Kadeci naszego zespółu byli gospodarzami turnieju odbywającego się w dniach 28-30 marca. W finale pokonali Karpaty Krosno 3:0.

Wcześniej w rozgrywkach grupowych Maraton wygrał po 3:0 z Jokerem Piła i GTPS Gorzów Wielkopolski. Cały turniej nasi siatkarze zakończyli bez straty seta.

W drugiej grupie zmierzyły się Karpaty Krosno, Ikar Legnica i Progress Września.

Turnieje ćwierćfinałowe rozgrywane były jednocześnie w 8 miastach: Augustowie, Gdańsku, Kędzierzynie-Koźlu, Nowym Sączu, Radomiu, Rzeszowie, Świnoujściu i Wałbrzychu.

Pozostałe drużyny które wywalczyły sobie awans do półfinałów: Dunajec Nowy Sącz, AKS Rzeszów I, AKS Rzeszów II, Cisy Nałęczów, Czarni Radom, AZS UWM Olsztyn III, Błyskawica Szczecin, Chemik I Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, MOS Wola Warszawa, Joker Piła, Jastrzębski Węgiel I, Jastrzębski Węgiel II, Norwid Częstochowa.

Turnieje półfinałowe odbędą się w drugiej połowie kwietnia. Gospodarzy i uczestników poszczególnych turniejów poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Autor: Bartek Wutke