Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Sport / Powrót Olszara

Piłkarze Floty pokazali charakter

Powrót Olszara

Radość po bramce Petra Hoska.

Po brzydkim ale emocjonującym meczu piłkarze Floty Świnoujście pokonali Dolcan Ząbki 2:1. Gole dla Wyspiarzy zdobyli Petr Hosek i Sebastian Olszar.

Obydwaj zawodnicy podpisali kontrakty tego samego dnia, niemal "last minute". Olszar wrócił do naszej drużyny po nieudanej przygodzie w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Nie grał przez ostatnie pół roku, bo leczył kontuzję. We Flocie miał odbudować się fizycznie i psychicznie. Zrobił to bardzo szybko.

W sobotnim meczu wszedł w 82 minucie na boisko. Sześć minut później skutecznie walczył we własnym polu karnym, wybijając piłkę przeciwnikowi. 17 sekund później cieszył się ze zdobycia bramki - po drugiej stronie boiska.

- 17 sekund? Tak długo? Jak oni mnie nie dogonili? - mówił zapytany o tę sytuację Olszar.

Ostatnie podanie otrzymał do Ensara Arifovica, który stracił miejsce w pierwszej jedenastce na rzecz Petra Hoska. Czech od pierwszych minut mocno dawał się we znaki obrońcom Dolcanu. Jednak celu dopiął dopiero w 40 minucie. Po podaniu od Roberta Kolendowicza przelobował źle ustawionego Rafała Leszczyńskiego.

Reprezentacyjny bramkarz miał tego dnia tyle samo świetnych interwencji co bardzo niepewnych zagrań. Podbnie niestety bramkarz Floty, Darko Brljak. Jego złe zachowanie na przedpolu dało bramkę wyrównującą zawodnikom spod Warszawy. W 62 minucie gola dla Dolcanu zdobył Paweł Tarnawski.

Tylko do tego momentu sędzia pokazał trzy żółte kartki. Jednak ilość fauli była znacznie większa. Między piłkarzami obydwu drużyn co chwila dochodziło do słownych starć i przepychanek. Nie poprawiało to niestety jakości widowiska. Nerwowa atmosfera trwała aż do samego końca spotkania.

Miano twardziela meczu należy przyznać Radosławowi Jasińskiemu. Nasz zawodnik w 62 minucie upadł tak niefortunnie, że wybił sobie bark. Zwijając się z bólu, zupełnie nieświadomie sam go sobie nastawił. Po kilku minutowej przerwie Jasiński wrócił do gry.

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)

Petr Hosek (40'), Sebastian Olszar (88') - Paweł Tarnawski (62')

Żółte kartki: Sołowiej, Gusocenko, Kolendowicz - Sierpina

Autor: Bartek Wutke