Strona główna / Sport / Fala zalała Prawobrzeże

Fatalna passa Prawobrzeża

Fala zalała Prawobrzeże

W spotkaniu nie brakowało walki na ziemi i w powietrzu.

Prawobrzeżę Świnoujście przegrało swój kolejny mecz. Tym razem w derbach wyspy Wolin lepsza okazała Fala Międzyzdroje. To już trzecia porażka z rzędu, wliczając w to ostatnie jesienne spotkanie z Koroną Stuchowo.

Mecz zaczął się od dobrej gry Prawobrzeżan. W ataku trener Michał Stelmaszczyk wystawił trzech ofensywnych zawodników z Damianem Siwcem na środku. Jednak piłkarze ze Świnoujścia nie potrafili zakończyć akcji zdobyciem bramki.

Obraz gry zmienił się w 30 minucie. Za dyskusje z sędzią z boiska wyleciał Damian Siwiec. Zawodnicy z Warszowa nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po tej stracie a już przegrywali 1:0. Fantastycznym uderzeniem z 30 metrów w samo okienko popisał się Jan Rączewski, grający trener Międzyzdrojan.

Od tego momentu gra obydwu drużyn wyraźnie "siadła". Fala broniła wyniku a Prawobrzeże nie było w stanie skonstruować skutecznej akcji.

Po zmianie stron Fala kontrolowała sytuację. W 66 minucie Świnoujścianie przegrywali już 2:0, po kolejnej pięknej bramce, tym razem Dominika Łaby.

Dopiero od tego momentu zawodnicy Prawobrzeża jakby się obudzili. Niestety, stać ich było tylko na honorowe trafienie z rzutu wolnego Arkadiusza Waliszewskiego w 90 minucie.

Prawobrzeże po trzynastu kolejkach zajmuje 8 miejsce z dorobkiem piętnastu punktów.

Kolejne spotkanie drużyna z Warszowa rozegra w najbliższy weekend w Trzygłowach z tamtejszymi Błękitnymi.

Autor: Bartek Wutke