• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / VII Bieg Między Jeziorami

Sport

VII Bieg Między Jeziorami

W niedzielę 05 czerwca rozegrana została VII edycja Biegu Między Jeziorami (zaliczanego do Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging). Trasa wiodła wokół Wolgastsee (płaska) i Schwarzsee (crossowa) i liczyła 16,0 km (3 pętle po 5,33 km).

Jedno okrążenie wokół Wolgastsee (3,75 km) pokonały trzy zawodniczki: Katarzyna Kaczmarz, Luiza Podrzucka i Martyna Poręba. Jedną pętlę wokół obu jezior (5,33 km) przebiegł Mirosław Zygmunt (24.42).

Dystans długości 9 km przebiegła Julia Kula (58.25), a dwie pętle (10,67 km) sześciu zawodników:

1. Robert Sobkowiak-------------50.38
2. Magdalena Wałaszewska----55.20
3. Agnieszka Michalska--------1.09.24
4. Agnieszka Drzewiecka------1.15.37
5. Gerard Tolz--------------------1.17.55
6. Horst Trettin------------------1.21.58

Na dystansie głównym (3 pętle - 16,0 km) zwyciężył Krzysztof Walkowiak przed długo prowadzącym Robertem Derdą i Jackiem Gibą, a wśród pań Elżbieta Jabłońska przed Agnieszką Szopa Poppel i Anitą Pietras. Wszyscy oni otrzymali statuetki ufundowane przez jubilatkę Agnieszkę Drzewiecką, której na starcie zaśpiewano chóralne "Sto lat!" a Agnieszka Michalska przygotowała domowego wyrobu wafelki. Gerard Tolz wykonał własnoręcznie motyw biegacza w osnowie flag Polski i Niemiec ilustrujące wieloletnią współpracę biegaczy Polski i Niemiec. Najbardziej zaciekły bój stoczono o ósmą pozycję wygrał go z Adamem Brudnikiem brawurowym finiszem Ryszard Pilz.