Strona główna / Sport / Flota lepsza od Kolejarza

Doskonały występ Floty Świnoujście

Flota lepsza od Kolejarza

Krzysztof Bodziony (po prawej) zdobył w Stróżach jedną z bramek.

Flota Świnoujście po bramkach Grzelaka, Hoska i Bodzionego pewnie pokonała w wyjazdowym spotkaniu Kolejarza Stróże. Tym samym drużynie biało-niebieskich udał się rewanż za jesienną porażkę na wyspie Uznam.

To był jeden z tych meczów o których zwykło się mówić, że jego stawką jest sześć punktów. Obydwie drużyny walczą w tym sezonie o utrzymanie a w ligowej tabeli dzieliły je jedynie dwa punkty. Stąd też Flota jechała do Stróży wyjątkowo zmotywowana. Wygrana z Kolejarzem dałaby Wyspiarzom duży komfort psychiczny przed kolejnymi spotkaniami.

Podopieczni Bogusława Baniaka od początku ruszyli do ataku. Pierwszym efektem była... żółta kartka dla Bartosza Śpiączki, który nieprzepisowo zaatakował rywala. Dalej było już jednak lepiej. I to dużo. Już w 17 minucie Śpiączka przejął piłkę na środku boiska. Popędził na bramkę rywali i idealnie obsłużył podaniem Rafała Grzelaka. Ten pewnie pokonał Łukasza Radlińskiego. Bramkarz Kolejarza nie zaliczy tego dnia do udanych.

Flota lekko się cofnęła ale kontrolowała sytuację, próbując ataków pozycyjnych. W 34 minucie jedna z takich akcji przyniosła drugą bramkę dla Wyspiarzy. Do dośrodkowania w polu karnym najwyżej wyskoczył Petr Hosek i Radliński znów wyciągał piłkę z siatki. Niestety czeski napastnik nie dotrwał do końca meczu. w 43 minucie został sfaulowany przez obrońcę Kolejarza i na drugą połowę już nie wyszedł.

W miejsce Czecha wszedł grający trener Ensar Arifovic. Druga połowa znów odbywała się pod dyktando Floty. Jednak to goście w 62 minucie zdobywają bramkę kontaktową. Fantastycznym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Wojciech Trochim. Jednak 4 minuty później z boska za faul na Łukaszu Sołowieju wyleciał Marcin Stefanik.

Świetnie tego dnia dysponowana drużyna Floty w 73 podwyższa na 3:1 a autorem bramki został Krzysztof Bodziony. I takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Flota po 24 kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 30 punktów.

Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:3